piątek, 20 lipca 2018

Medale dla Pomorza podczas 94 MP LA w Lublinie

Podczas finałowego biegu na 100 m kobiet obok siebie startowały zwyciężczynie swoich eliminacji, od lewej Ewa Swoboda z AZS Katowice i Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot.
Na mecie setki kobiet najszybsza była Ewa Swoboda, z AZS Katowice, zaś Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot była druga.
Zwyciężczyni setki kobiet Ewa Swoboda wiedziała, że minęła linię mety ze sporą przewagą.
Druga na mecie Anna Kiełbasińska, zdobywczyni srebrnego  medalu na 100 m kobiet podczas 94. MP LA w Lublinie była o 0,11 sekundy gorsza od zwyciężczyni Ewy Swoboda.
Wystarczy przyjrzeć się temu zdjęciu, aby zobaczyć po zaciśniętych ustach Anny Kiełbasińskiej z SKLA Sopot, że zbyt bardzo była spięta podczas tego biegu finałowego na 100 m kobiet.
Ewa Swoboda w finale setki kobiet pobiegła o wiele luźniej niż Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot i dlatego triumfowała po minięciu mety.
Sprinterka Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot też miała powody do zadowolenia po wygraniu swojego biegu eliminacyjnego.
Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot wyraźnie wygrała swój bieg eliminacyjny uzyskując czas 11,26.
Wyniki jednego z biegów eliminacyjnych setki kobiet, w którym wyraźnie wygrała Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot/
Podczas finału setki mężczyzn doszło do problematyznego falstartu, bo trudno było ustalić, który ze sprinterów poruszył swoim ciałem jako pierwszy.
Komisja sędziowska przez dłuższy czas analizowała zapis elektroniczny startu finału setki mężczyzn. Ostatecznie ostrzeżenie otrzymał Karol Zalewski, obrońca tytułu mistrzowskiego sprzed roku podczas 93. MP LA w Białymstoku. Wówczas, jak i podczas poprzednich MP LA w Bydgoszczy czy Krakowie oraz zawodów w Toruniu, bez problemu otrzymywałem dziennikarskie akredytacje. Teraz akredytacji mi nie przyznano, ponoć decyzją PZLA, chociaż wyprawę rowerową podporzadkowaliśmy właśnie mistrzostwom w Lublinie. Oglądalśmy je w telewizji i z dużego ekranu TV robiłem zdjęcia.
Tak na ostatnich metrach wyglądał finał setki mężczyzn.
Reprezentant gdańskiego Pomorza Przemysław Słowikowski z klubu WKS Flota Gdynia, zdobył brązowy medal, zajmując trzecie miejsce z czasem 10,34.
Sprinter z klubu WKS Flota Gdynia Przemysław Słowikowski wygrał swoje eliminację na setkę mężczyzn, uzyskując czas 10,49. Bieg eliminacyjny setki mężczyzn był rozgrywany podczas deszczu.
Powyżej wyniki eliminacji setki  mężczyzn, w których wygrał Przemysław Słowikowski z WKS Flota Gdynia.
Dla Pomorza srebro i brąz wywalczyli oszczepnicy.
W rzucie oszczepem srebro wywalczył Cyprian Mrzygłód 80,76 m, a brąz Dawid Kościów (80,64 m). Nie otrzymawszy akredytacji prasowej, jako były sprinter LA, swoją "TV" relację ograniczę z 94. MP LA w Lublinie tylko do pierwszego dnia. Zdziwiło mnie, że część trybun była pusta i jak zauważyłem wielu byłych już sędziwych lekkoatletów nie została wpuszczona na stadion...