wtorek, 15 sierpnia 2017

Kunert i Meloch najlepsi Polacy w 23. Maratonie „Solidarności” w Gdańsku 2017

Najszybszy z Polaków w 23. Energa Maratonie Solidarności był Kamil Kunert (TL ROW Rybnik), który na mecie Długiego Targu w Gdańsku zameldował się trzeci z czasem 2:37.32.
Piąta w klasyfikacji generalnej była najlepsza z kobiet Arleta Meloch. Po raz szósty ta 38-letnia zawodniczka (GKS Olimpia Grudziądz) okazała się najlepsza w tej imprezie. Poprzednio wygrała ten bieg w 2014 roku - teraz zanotowała czas 2:49.15.
Kenijczyk Kipkorir Benard Talam wygrali we wtorek 23. Energa Maraton Solidarności.Talam, który uzyskał 2:27.56, kontynuuje zwycięską passę Kenijczyków w tym dorocznym biegu. Reprezentanci tego kraju wygrywają Maraton Solidarności nieprzerwanie od 2010 roku.
Drugi na mecie był rodak Talama, Karim Kwemoi, który stracił do triumfatora tylko osiem sekund. Zwycięzcy otrzymali premie w wysokości po cztery tysiące złotych. W sumie pula nagród, łącznie z rzeczowymi, wyniosła około 80 tysięcy złotych.
Do 23. Energa Maratonu Solidarności zgłosiło się 1002 biegaczy z 28 krajów, w tym z Australii i USA, a w wyznaczonym limicie czasu 5,5 godzin, ukończyło bieg 738 osób.