niedziela, 18 lutego 2018

62. HMP LA w Toruniu

Pierwszego dnia 62. HMP LA w Toruniu Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) zdecydowanie wygrała bieg na 1500 metrów z czasem 4:12.47.
Po zejściu z bieżni powiedziała dziennikarzom, w tym Beacie Oryl-Stroiński z TVP Poznań,, że rezygnuje ze startu w halowych mistrzostwach świata. Przed naszą biegaczką jeszcze dwa starty komercyjne i rozpoczęcie przygotowań do sezonu letniego. Celem Sofii jest jak najlepszy wynik w letnich mistrzostwach Europy w Berlinie. Sofia przyznała po starcie w Arenie Toruń, że jej decyzja rezygnacji startu w halowych ME, podyktowana jest słabszym przygotowaniem do sezonu halowego.
Za Ennaoui finiszowały w Toruniu Paulina Mikiewicz-Łapińska (4:26.60) oraz Karolina Giza (4:28.23).
Bieg na 1500 metrów mężczyzn nie był szybki. Na ostatnim okrążeniu mocno zaatakował główny faworyt, czyli Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz).
Kilkanaście metrów przed metą zawodnik Zawiszy spojrzał na podwieszony pod stropem hali telebim i widząc, że ma bezpieczną przewagę zwolnił i truchtem minął linię mety uzyskując 3:48.05. Zaraz za nim finiszował Grzegorz Kalinowski (3:48.26). Brązowy medal zdobył Artur Ostrowski (3:49.11).
Gdy skończył się ostatni bieg finałowy na 60 metrów w hali rozgrywany był już tylko skok wzwyż panów. W tym konkursie pochodzący z bliskiego Toruniowi Inowrocławia Norbert Kobielski był bliski sprawienia niespodzianki i pokonania Sylwestra Bednarka. Panowie atakowali 2.27 i faworyt gospodarzy był naprawdę bliski zaliczenia tej wysokości.
Ostatecznie obaj zakończyli zawody z wynikiem 2.25, ale złoto zdobył Bednarek. Podium uzupełnił Maciej Grynienko – 2.19.
Relacja: Włodzimierz Amerski i Wojciech Choina