piątek, 20 stycznia 2017

„Pinglowe” pozdrowienia z chłodnego Budapesztu

Pozdrowienia z rozgrywanego w Budapeszcie ITTF Word Tour Hungarian Open w tenisie stołowym otrzymałem od sędziującego te zawody Mirosława Seidla, mieszkańca Gdyni Orłowa. Serdecznego kolegi, z którym od wielu lat grywam w tenisa ziemnego.
Jak mi pisze w mailu, sędziuje mu się bardzo dobrze, bo zawody zorganizowane są wzorowo.
Donosi mi również, że z nielicznej grupy naszych grających zawodników, na polu walki pozostał jedynie brązowy medalista ME Jakub Dyjas (młody, który już gra w czołowym klubie w Niemczech). Nasz wieloletni międzynarodowy sędzia „pingponga” Mirosław Seidel jest zdania, że nasz reprezentant chyba odpadnie, albo sprawi kolejną niespodziankę w swojej sportowej karierze.
Po zwycięstwie z Hiszpanem Alvaro Roblesem 4:3, w piątkowym (20 stycznia po południu) meczu 2 rundy ITTF World Tour Hungarian Open, Jakub Dyjas zagra ze słynnym Białorusinem Vladimirem Samsonovem.
Jak szczegółowiej pisze portal Polskiego Związku Tenisa Stołowego, polski zawodnik z hiszpańskim rywalem prowadził 3:1, później Alvaro Robles doprowadził do remisu 3:3, ale siódmy set należał do naszego Kuby Dyjasa. Z kolei jego piątkowy rywal 2 rundy ITTF Vladimir Samsonov grał z Francuzem Quentinem Robinot i przegrał z nim tylko 1 seta, wygrywając 4:1.

Piątkowy (20 stycznia) mecz Kuby Dyjasa (na powyższym zdjęciu) z legendarnym 40-letnim Białorusinem rozpocznie się o g. 16:30.
Portal PZTS donosi również, że inna znakomita białoruska tenisistka stołowa Viktoria Pavlovich była przeciwniczką Klaudii Kusińskiej. Polka przegrała 0:4, a najbardziej wyrównany był 1 set zakończony na przewagi. Odpadła też Magdalena Sikorska po porażce z reprezentantką Monako Yang Xiaoxin 1:4.
W 1/8 finału debla Jakub Dyjas i Portugalczyk Joao Geraldo przegrali z Belgami Robinem Devosem i Cedricem Nuytinckiem 2:3. Do ćwierćfinału debla nie udało się awansować też Magdalenie Sikorskiej grającej razem z Białorusinką Darią Trigolos. Wcześniej w eliminacjach odpadły Klaudia Kusińska i Białorusinka Katsiaryna Baravok oraz Magdalena Sikorska i Słowenka Alex Galić.
Wyniki:
1 runda singlaJakub Dyjas (Polska) - Alvaro Robles (Hiszpania) 4:3 (5, -9, 6, 9, -4, -6, 8)
Magdalena Sikorska (Polska) - Yang Xiaoxin (Monako) 1:4 (-10, -5, -5, 8, -5)
Klaudia Kusińska (Polska) - Viktoria Pavlovich (Białoruś) 0:4 (-11, -7, -7, -9)
1 runda debla
Magdalena Sikorska/Daria Trigolos (Polska/Białoruś) - Matilda Ekholm/Georgina Pota (Szwecja/Węgry) 0:3 (-9, -8, -4)
Jakub Dyjas/Joao Geraldo (Polska/Portugalia) - Robin Devos/Cedric Nuytinck (Belgia) 2:3 (-3, 7, -6, 9, -4)
- Mam trochę czasu na zwiedzanie. Foty w załączeniu. Pogoda w Budapeszcie chłodnawa, bo o godz. 6 było minus 14 st. C, a w ciągu dnia zazwyczaj jest minus 2 st. C. Jest też wietrznie, ale za to słonecznie, bez śniegu.
Tak donosi mi na zakończenie krótkich pozdrowień nasz międzynarodowy sędzia „pingla” Mirosław Seidel.
P.S. Czekamy na kolejne budapesztańskie relacje...