niedziela, 10 listopada 2019

OTK Młodziczek do lat 14 w Gdańsku

Najbardziej pasjonujący mecz tenisowy podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek do lat 14 na kortach przy AWFiS Gdańsk, w sobotę 10 listopada 2019 rozegrały dwie pary deblowe.  294 w rankingu PZT  Leanne Abouhamad (Sopot Tenis Klub) i 248 PZT Pola Malicka (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) - na zdjęciu z prawej, nieoczekiwanie wygrały z o wiele wyżej stojącą w rankingu parą 135 PZT Niną Jarząbek (Akademia Tenisowa "ARKA" przy Fundacji NOVA, Gdynia) i 139 PZT Inką Wawrzkiewicz, (Sopot Tenis Klub) wynikiem 3:6, 6:3 i w super tie-breaku 10:7.
Niżej rozstawiona, zwycięska para Leanne Abouhamad (Sopot) i Pola Malicka (Gdańsk) walczyła bardzo ambitnie o każdą piłkę. W sytuacjach spornych przy piłkach, które pozostawiły ślad w bliskości linii kortu, wzywano sędziego naczelnego Tomasza Pazika. Z jego decyzjami i argumentacją musiano się pogodzić.
Przegrana w ćwierćfinale para deblowa w super tie-breaku 7:10 (jednakowe białe czapeczki) Nina Jarząbek (Gdynia) i Inka Wawrzkiewicz (Sopot) schodziła z kortu z minami raczej smutnymi.
O przegraniu na własne życzenie może mówić para deblowa, 90 PZT Emilia Amerska (TennisPro Academy Gdańsk) i 54 PZT Aleksandra Frątczak TS IDEA SPORT Toruń. Grając przeciw parze (na zdjęciu z prawej) 89 STK Nela Kusa (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) i 100 PZT Maja Nieradzik (KS Mostostal Zabrze) przegrała w dwóch setach 6:7 (5), 4:6.
W pierwszym secie para Amerska/Frątczak prowadziła już 4:2, przegrywając trzy kolejne gemy i doprowadzając w gemach do 4:5. Przeciwniczki w 10 gemie prowadziły już 40:15 i miały dwie piłki setowe.
Wspólne narady pary Amerska/Frątczak okazały się na tyle skuteczne, bo serwująca Amerska obroniła te dwie piłki setowe i zyskała gemowy punt przy złotym strzale. Tym samym doprowadziła do remisu gemowego 5:5. Następnie było 6:6 i zaczął się tie-break do 7 pkt.
Para deblowa Amerska/Frątczak w tie-breaku prowadziła już 5:2, aby przegrać pod rząd pięć kolejnych piłek do wyniku 5:7 i tym samym przegrywając pierwszego seta.
W drugim secie, kiedy tenisistki z uwagi na rozgrzanie się zdjęły bluzy z długimi rękawami, para Amerska/Frątczak prowadziła już w gemach 3:1, aby ostatecznie przegrać 4:6. Czyli one zdobyły tylko jednego gema, a przeciwniczki Kusa/Nieradzik 5. I to one awansowały do półfinałów debla.

W niedziele półfinały i być może finały singla oraz debla.