poniedziałek, 4 listopada 2019

Za wysokie progi dla Maksa w Chorzowie

Debel z Trójmiasta 35 w rankingu PZT, rozstawiony z numerem 4 Dawid Kaszubowski (Sopot Tenis Klub) i 58 w rankingu PZT Maksymilian Walkowski (TennisPro Academy Gdańsk) w półfinale turnieju halowego kadetów do lat 16 w Chorzowie zmierzyli się z groźną parą 19 PZT Marcel Dzieło (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław), rozstawiony z nr 1 oraz 21 PZT Bartłomiej Roś (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław). Pomorscy reprezentanci przegrali ten półfinał w dwóch setach 3:6, 6:7 (8).
Bardzo zacięty był set drugi, gdyż po remisie 6:6 w gemach tenisiści zagrali tie-breaka i nasi pechowo przegrali 8:10.Ale przegrali ze zwycięską parą turniejową, która w finale pokonała parę 74 PZT Maksym Jezierski [4] (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 63 PZT Zinovii Nahirniak (BKT Advantage Bielsko-Biala) 6:4, 3;6, 10:7.

Maksymilian Walkowski z Gdańska (na powyższym zdjęciu), zwany powszechnie Maksem, przegrał też mecz półfinałowy singla z 19 PZT Marcelem Dzieło (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław), rozstawionym z nr 1, wynikiem 4:6, 2:6.. Ale to Marcel Dzieło został też zwycięzcą turnieju singlowego, pokonując w finale rozstawionego z numerem dwa 24 PZT Patryka Pałyszko (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) 6:2, 6:0.