środa, 19 czerwca 2019

15-lecie turnieju „Do przerwy 0:1” na gdańskiej Zaspie


Cztery drużyny dziewcząt, siedem zespołów w roczniku 2007 i młodsi, trzy w roczniku 2004-2006, dziewiętnaście w kategorii 2001-2003 i piętnaście w kategorii open, czyli rocznik 2000 i starsi. Łącznie 48 zespołów.
Bez nadmiernej celebracji, bez tortu ze świeczkami, za to w towarzystwie upału, który nie oszczędził uczestników turnieju – tak przebiegał wiosenny, jubileuszowy turniej dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”. 
Uczestnicy grali przede wszystkim na boiskach szkolnych przy ul. Meissnera i Opolskiej na gdańskiej Zaspie Rozstajach.
Pierwszy gwizdek w tym roku na turnieju Do przerwy 0:1 wybrzmiał kilka minut po godz. 10.00.  Stawką jak zwykle były medale i puchary dla najlepszych drużyn i dla najlepszych zawodników. Dopisali kibice, szczególnie w trakcie meczów najmłodszych zawodników, dla których zawieszone na szyi medale i zdobyte puchary były niezwykle cenne, czego dowodem była wielka radość młodych medalistów.
Turniej odwiedzili piłkarze Lechii Gdańsk: Sławomir Peszko (na zdjęciu) i Filip Dymerski. Obaj mieli okazję wręczyć medale i puchary uczestnikom turnieju. Chętnie też pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy. Zapytani o wrażenia z turnieju, zarówno Sławomir Peszko, jak Filip Dymerski powiedzieli, że sami zaczynali swoją przygodę z piłką m.in. od amatorskich turniejów piłkarskich, takich jak: „Do przerwy 0:1”.
– W kwestii boiskowych emocji, zaangażowania i sportowej rywalizacji, to przez 15 lat pozostaje ona na tym samym wysokim poziomie. A co się zmieniło? Np. boiska, które dzisiaj mają odpowiednią i komfortową nawierzchnię.
- Zauważyłem też, że dzisiaj nasi zawodnicy bardziej umiłowali sobie kolorowe korki, od tych tradycyjnych w czarnym kolorze, które chyba już przeszły do lamusa. Ale w tym przypadku to już ogólnoświatowa tendencja – zauważa z uśmiechem Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator turnieju „Do przerwy 0:1”.
Rozpoczął on turniej tradycyjnie stojąc na chwiejnej drabinie przenośnej.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
W kategorii Zespoły Dziewczęce wygrały Rude Dziki, w składzie: Daria Potrykus, Julia Sitarz, Klaudia Lemczak, Magda Bartosik, Natalia Jurgielewicz, Natalia Ściańska;.9 pkt. stosunek goli strzelonych do utraconych 5:1.
Drugie miejsce zespół APLG Emerytki, 6 pkt. 7:3 w golach.
Trzecie miejsce zdobył zespół o dziwnej nazwie Budlaki, 3 pkt. 3:5.
Na czwartej pozycji znalazł się zespół APLG Młodziki, który nie wygrał żadnego meczu, 0 pkt. 1 strzelony I 7 utraconych bramek.
2010 i młodsi: 1. Galaktyczni w składzie: Tadeusz Stanucha, Kazik Stanucha, Jan Stanucha, Kacper Sampolski, Olaf Wesołowski, Mikołaj Nowak, Arkadiusz Nowak, Jan Raćkoś, Wiktor Kołodziejczak, Jan Lewandowski, Zuzanna Taras., 2. AS Pomorze, 3. Białe Orły.
2007-2009: 1. FC Zaspa, 2. Jantar Przymorze, 3. Boskie Pięty, 4. MKS Gościcino. FC Zaspa w składzie: Mateusz Kalwarczyk, Bartosz Ciesielski, Bartłomiej Konstański, Mateusz Żaliński, Jakub Halman, Fabian Ziemba, Radosław Bogacz, Krzysztof Krot, Szymon Świniański, Jan Świniański, Maciej Pukszta.
2004-2006: 1. INPRO Gang w skladzie Filip Strzelecki, Jakub Bujak, Daniel Posmyk, Kuba Sochacki, Jędrzej Padyjasek, Karol Roman, Dawid Zębrzuski, 2. Ciepłe Kluchy, 3. FC Ujeścisko
2001-2003: 1. Coco Jambo w składzie: Mateusz Wiewiórski, Mateusz?, Jakub Brzezicki, Ricardo Do Nascimento, Maciej Zagraba, Kamil Rusinek,, 2. Chili Wagon, 3. Czarna Dama 4. GCCF. Coco Jambo.
2000 i starsi: 1. Dodajemy Skrzydeł w składzie: Sebastian Dziadkowicz, Bartłomiej Pawluczuk, Dawid Bieliński, Michał Molenda, Kamil Marjański, Jeremi Stojek, Łukasz Klawa, Dawid Wilichowski. 2. Autsa, 3. Zmarnowane Talenty, 4. FC Pruszcz.
Nagrodę Fair Play, którą ufundowała Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, otrzymały drużyny: Galaktyczni, AS Pomorze, Białe Orły i Rude Dziki, którą Darii Potrykus wręczył sędzia Tadeusz Michalski i Sławomir Peszko (na zdjęciu powyżej) oraz indywidualnie Patryk Szarmach i Jakub Dalka.
Dzięki wsparciu Miasta Gdańska oraz Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień odbył się warsztat profilaktyki uzależnień od narkotyków dla osób w wieku 10-17 lat. Był tor przeszkód w narkogoglach oraz ciekawe rozmowy z psychologami i pedagogami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz