czwartek, 27 czerwca 2019

Tyczkarki pokonały tyczkarzy w Pelplinie


Podczas mitingu kwalifikacyjnego U18 i U20 na zmodernizowanym stadionie miejskim w Pelplinie przy stoliku sędziowskim dostrzegłem najniższego wzrostem tyczkarza z numerem startowym 284. Był to 11-letni Konrad Złoch z KL Gdynia, mający zaledwie 143 cm wzrostu. Rozpoczął skakać od wysokości 2,20 m, a skończył na wysokości 2,60 m.
Mityng był rozgrywany w sobotę 22 czerwca 2019 na zmodernizowanym stadionie miejskim w Pelplinie.  Modernizacja została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Gminy Pelplin. Inwestycja kosztowała blisko 5,4 mln złotych. W pierwszym, zakończonym pod koniec 2018 roku etapie modernizacji stadionu, zostały wykonane: bieżnia prosta ośmiotorowa, bieżnia okólna sześciotorowa, skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem. 


A także skocznia do skoku o tyczce (na zdjęciu z trenerem Edwardem Szymczakiem zawodniczka AWFiS Gdańsk Natalia Kozłowska, która z wynikiem 323 zajęła 7 miejsce), nowe boisko do piłki nożnej wraz z obiektami pomocniczymi oraz trybuny dla publiczności. Kolejne etapy modernizacji stadionu mają obejmować m.in. oświetlenie głównej płyty stadionu, budowę boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjnego, boiska do siatkówki plażowej, siłowni zewnętrznej i placu zabaw dla dzieci.
Podczas mityngu kwalifikacyjnego 11-letni Konrad Złoch z KL Gdynia dobierał sobie odpowiednie tyczki do pokonywania kolejnych wysokości. Wynikiem 2,60 m zajął czwarte miejsce. Wygrał Oskar Jaworski, drugi był Kacper Raczkowski, obaj z AWFiS Gdańsk i wynikiem po 3,80 m. Trzeci był Jacek Żmuch KL Gdynia 3,60 m. Dwóch innych zawodników AWFiS nie zaliczyło żadnej wysokości.
18-letnia Karolina Wejman z KL Gdynia trzykrotnie próbowała pokonać poprzeczkę na wysokości 4,13 m, Niestety bezskutecznie, ale wygrała ten konkurs wynikiem 4,03 m, a więc aż o 23 cm lepszym od mężczyzn, reprezentantów AWFiS Gdańsk.
Drugie miejsce dla Emilii Kusy z Sopotu z wynikiem 3,93 m, też lepszym od mężczyzn. Porad udzielał jej trener Jacek Troliński z SKLA Sopot.
Czwarte miejsce w skoku o tyczce pań zajęła Olga Czarnecka z AWFiS Gdańsk 3,63 m
Po każdym skoku swoim podopiecznym, w tym przypadku Oldze Czarneckiej z AWFiS Gdańsk, uwag udzielał wieloletni trener tyczki Edward Szymczak, absolwent AWFiS Gdańsk, uczelni obchodzącej w dniach 6-8 września 2019 swój jubileusz 50-lecia istnienia, wraz ze zjazdem absolwentów.
Trzecie miejsce zajęła Milena Lipińska Ośrodek Skoku o Tyczce Gdańsk z wynikiem 3,73 m.
Piąte miejsce dla Julii Soduł AWFiS Gdańsk z wynikiem 3,52 m.
Na stadionie lekkoatletycznym w Pelplinie obok zeskoku do tyczki leżała długa torba z napisem A. Rogowska. Mąż słynnej tyczkarki Jacek Troliński owszem był obecny i doglądał swoje zawodniczki, ale tym razem nie dostrzegliśmy Anny Rogowskiej - mistrzyni świata, halowej mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata, a także brązowej medalistki igrzysk olimpijskich w Atenach (2004 rok), Medal ze stolicy Grecji to pierwszy i zarazem najcenniejszy krążek dopiero co wchodzącej do świata wielkiej lekkoatletyki tyczkarki z Sopotu. Polka ustąpiła tylko dwóm Rosjankom – Jelenie Isinbajewej i Swietłanie Fieofanowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz