środa, 26 czerwca 2019

Mityng Kwalifikacyjny U18 i U20 w Pelplinie

Udział w zawodach lekkoatletycznych jest znakomitą okazją do spotkania z kolegami, z którymi za młodu startowało się w różnych zawodach. Jest okazją do odświeżenia dawnych znajomości i do wspomnień. Podczas mityngu kwalifikacyjnego U18 i U20 na odrestaurowanym stadionie miejskim w Pelplinie doszło do takiego spotkania, od lewej trenera Janusza Nowaka, Marka Fostiaka, prezesa POZLA i wiceprezesa PZLA, a także trenera Ryszarda Sadkowskiego z WKS Flota Gdynia
Dwaj trenerzy i prezes POZLA przez dłuższy czas oglądali mityng na wysokości startu do biegów krótkich. Na 100 m kobiet U18 wygrała Kinga Januszewska z klubu Chojniczanka Chojnice z czasem 13,12.
Kociewski Klub Biegacza Starogard Gdański w biegu na 100 m reprezentowały 3. Julia Godziemska (14,07) oraz 4. Paulina Cybulska (14,29).
Starterem był Czesław Lis (w białej czapeczce), przewodniczący Wojewódzkiego Kolegium Sędziów. przy POZLA w Gdańsku.
Sędziowie mityngu LA w Pelplinie przestrzegali regulaminu, aby każdy zawodnik miał doczepiony do koszulki numer startowy.
Bieg na 800 m wygrał Oskar Klein z LKS Ziemi Kociewskiej Skórcz (1,58:76), drugi był Szymon Rzeniecki też ze Skórcza (2,05:54), a trzeci Dawid  Zaluziński z LZS Ziemi Puckiej (2,08:57).
Bieg przez płotki na dystansie 400 m wygrał Bader Sultan Albisithi z Arabii Saudyjskiej z czasem 58,49. Drugie miejsce zajął Wojciech Podiak z KL Gdynia, czas 58,57.
Na 400 m z KKB Starogard Gdański pobiegła 17-letnia Anna Szarafin, zajmując 2 miejsce z czasem 1,00:16.
Podczas pierwszego biegu eliminacyjnego na 100 m mężczyzn Szymon Szorgut z klubu KKB Starogard Gdański zajął dopiero 5 miejsce z czasem 11,47.
Szymon Szorgut, uczeń pierwszej klasy II LO w Starogardzie Gdańskim, w finale U18 zajął pierwsze miejsce, ale z gorszym od eliminacji czasem 11,52.
Na odrestaurowanym stadionie w Pelplinie, z nową tartanową nawierzchnią, spotkałem sędzinę mityngu LA Mirosławę Głowacz, która specjalną aparaturą mierzyła pomiar wiatru, czy nie jest za silny podczas biegów i nie przekracza 2 m na sekundę. Z tą sędziną na jednym roku razem studiowaliśmy na AWFiS Gdańsk, która to uczelnia w dniach 6-8 września 2019 obchodzi swój jubileusz 50-lat istnienia, związany też ze zjazdem absolwentów.