sobota, 15 czerwca 2019

Emerytki pokonały Młodziczki

Dwa bratnie zespoły żeńskie zmierzyły się w przedostatnim meczu turnieju o nazwie “Do Przerwy 0:1”, rozgrywanym od 15 lat na gdańskiej Zaspie Rozstajach. W białych koszulkach “APLG Emerytki” z trudem pokonały młodsze koleżanki z “APLG Młodziczki” 2:1.  Emerytki zajęły ostatecznie drugie miejsce, a Młodziczki czwarte.
Zespół “APLG Młodziczki” (czerwone koszulki) gdyby bardziej uwierzył w swoje umiejętności, to mógłby nawet pokusić się o wygranie tego meczu.
Emerytki jakby zlekceważyły swoje młodsze koleżanki (czerwone koszulki), które grały bardzo ambitnie.
Emerytki  w sytuacjach podbramkowych “ratowały” się faulami na młodszych koleżankach, ale natychmiast przyznawały się do winy i poprzez podanie dłoni przepraszały.
Piłkarka z numerem 10 na czerwonej koszulce była najaktywniejszą w zespole “APLG Młodziczki”.
Faworyzowane piłkarki zespołu “APLG Emerytki:” (białe koszulki, z których spora część to studentki AWFiS Gdańsk, grając z młodszymi koleżankami dosłownie tańczyły z piłką na zielonej sztucznej murawie.
Ostatecznie wygrał zespół starszych emerytek 2:1, a jedynego gola dla pokonanych młodziczek zdobyła Paulina Jarantowicz. Po meczu zawodniczki wraz z sędzią Tadeuszem Michalskim dziękowały sobie za grę fair play.
Podczas turnieju “Do Przerwy 0:1” rozegranego w sobotę 15 czerwca 2019 na gdańskiej Zaspie Rozstajach, spośród czterech żeńskich zespołów najbardziej zaimponował mi zespół o nazwie “APLG Młodziczki” w czerwonych koszulkach, który przeprowadził najbardziej fachową i solidną rozgrzewkę.
To właśnie zespół “APLG Młodziczki” już w pierwszym meczu turniejowym pań zagrał z zespołem o nazwie “Budlaki” z Zaspy. Kapitanów obu zespołów odpowiednio Amelie Garcon (czerwona) i Zuzannę Łachinowicz (biała) powitał licencjonowany sędzia PZPN Tadeusz Michalski.
Górowały wzrostem i wyskokami do piłki zawodniczki z zespołu “Budlaki” (białe koszulki.
“APLG Młodziczki” przegrały z zespołem “Budlaki” z Zaspy aż 0:3. Ostatecznie "Budlaki" zajęły w turnieju 3 miejsce.
Wynik mógłby być jeszcze bardziej niekorzystny dla “APLG Młodziczki” w czerwonych koszulkach, gdyby nie ich w miarę dobrze interweniująca bramkarka Kalino Nider.
Po pierwszej porażce “APLG Młodziczki” zespół szukał porad co do kolejnych dwóch czekających ich meczów u swoich starszych koleżanek z zespołu “APLG Emerytki”.
Najbardziej spektakularny mecz został rozegrany pomiędzy zespołem “Budlaki” w żółtych kamizelkach z zespołem “APLG Emerytki”. Pierwszą bramkę dla “emerytek” już w pierwszej minucie meczu zdobyła Agata Kuczyńska. Żółte tylko przy jedynym wykonywanym rzucie wolnym miały szanse na zdobycie bramki, ale piłka po strzale przeleciała obok słupka.
W tym meczu najdziwniejszego trzeciego gola dla zespołu “APLG Emerytki” zdobyła Luiza Szulc, wykopując piłkę z rzutu wolnego na własnym polu bramkowym i przelobowując bramkarkę z zespołu “Budlaki”. Ostatecznie po dwie bramki zdobyły Agata Kuczyńska (na zdjęciu pierwsza z lewej) i Luiza Szulc (trzecia od lewej).