niedziela, 18 sierpnia 2019

3,5 godzinny finał tenisowych kadetek w Wejherowie

Aleksandra Frątczak (na zdjęciu od lewej) zwyciężczyni grupy A zmierzyła się w finale z Emilią Amerski, zwyciężczynią grupy B, podczas grupowego turnieju WTK kadetek do lat 16 na ceglanych sześciu kortach w Wejherowie (17-18 sierpnia 2019).
Mecz finałowy dwóch 13-letnich kadetek Aleksandry Frątczak z miejscowości Czarnowo (klub TS Idea Sport Toruń) z Emilią Amerski (klub Don Balon Gdańsk), rozegrany na korcie nr 2 trwał niespełna 3,5 godziny. W tym czasie rozegrano tylko trzy pełne sety. Czyli każdy set średnio trwał godzinę i 10 minut.
W pierwszym secie grając głównie na wzajemne przełamania, przy prowadzeniu w gemach przez Frątczak 4:2, raptem obudziła się Amerski doprowadzając do remisu w gemach 6:6. Doskonale poradziła też sobie w trie-breaku wygrywając go 7:2 i obejmując prowadzenie w setach 1:0.
Gorzej już poszło Amerski w drugim secie. Zaczął zawodzić jej serwis. Tylko w jednym gemie naliczyłem jej osiem podwójnych błędów serwisowych. Skończył się ten drugi set przegraną 3:6.
Chociaż był jeden dość istotny przestrzelony prosty smecz przez Amerski, który po jego celnym zagraniu doprowadziłby do remisu 4:4 i mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. A tak zrobiło się 3:5 i było już pozamiatane. Bo rywalka nabrała wiary w siebie i wygrywając 6:3 w gemach doprowadziła do remisu w setach 1:1.
W trzecim decydującym secie Amerski nawet prowadziła w gemach 2:1. Raptem jednak jakby straciła czucie piłki, a może zawiodła kondycja, bo przegrała głównie po swoich błędach aż 5 kolejnych gemów i zrobiło się 2:6.
Inna sprawa, że więcej sił w trzecim secie zachowała Frątczak i to ona posyłała coraz silniejsze piłki głównie wzdłuż linii.
Ale też i w samej końcówce meczu Frątczak (71 na liście PZT) mając piłki meczowe, aż trzykrotnie popełniła podwójne błędy serwisowe. Niestety przy stanie 2:5, mając przewagę nie wykorzystała tego Amerski (116 na liście PZT). Obie tenisistki serdecznie podziękowały sobie za prawie 3,5 godzinną sportową walkę.
Organizatorzy turnieju wręczając zwycięskie pucharki i po komplecie piłek tenisowych, serdecznie podziękowali młodym kadetkom za przyjazd i udział w tej rywalizacji. Jednocześnie zaprosili do ponownego przyjazdu na położone cudownie w lesie korty tenisowe w Wejherowie.