poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Bombardier Maksymilian Walkowski z TennisPro Academy Gdańsk

Maksymilian Walkowski (TennisPro Academy Gdańsk) został singlowym zwycięzcą grupowego turnieju WTK kadetów do lat 16, rozegranym na ceglanych 6 kortach w Wejherowie (17-18 sierpnia 2019). Sebastian Rudnicki (miejscowość Mierzyn, klub SKT Promasters Szczecin) zajął miejsce drugie i też w nagrodę otrzymał pucharek i komplet piłek tenisowych.
Już podczas pierwszej rozgrzewki tego turnieju Maksymilian Walkowski dominował w bardzo silnych serwach oraz forchendach. W tym samym klubie co on TennisPro Academy Gdańsk, trenuje też 14-latka (od 21 sierpnia) Emilia Lidia Amerski.
Podczas rozgrzewki ciekawie prezentował się też najniższego wzrostu tenisista Leon Zaorski (Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy LEO Trąbki Małe woj pomorskie).
Musiał się sporo nabiegać Leon Zaorski (158 cm wzrostu) podczas bezpośredniego pojedynku singlowego z wyższym od niego o 32 cm Maksymilianem Walkowskim.
Maksymilian Walkowski odbierał niemal wszystkie piłki i trudno było go wyminąć przy jego wzroście 190 cm. Ale moim zdaniem ksywa Maks, musi jeszcze popracować nad gibkością swego ciała, aby być jeszcze bardziej zwinnym w poruszaniu się na korcie.
Leon Zaorski nie dawał sobie rady z silnymi serwami i forchendami Maksymiliana Walkowskiego. Przy próbach ich odbioru naciągnął sobie mięśnie prawej ręki i w drugim secie przegrywając 0:3 wycofał się z dalszej gry. Pierwszego seta przegrał 4:6.
Drugim tenisistom, który skreczował w meczu grupowym z Maksymilianem Walkowskim był Sebastian Rudnicki (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters). Wycofał się on z dalszej gry po przegranym pierwszym secie 1:6 i przegrywając w drugim secie 1:5, gdyż też nie wytrzymał silnych uderzeń swojego przeciwnika.
Maksymilian Michał Uzarek (Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy LEO Trąbki Małe, woj pomorskie) też niewiele pograł sobie ze swoim imiennikiem Maksymilianem Walkowskim, przegrywając dwa sety 2:6, 2:6.