sobota, 17 sierpnia 2019

Różnica wieku robi swoje...

Carolina Cerowska (Sopot Tenis Klub) rozstawiona z numerem 1 wygrała turniej tenisowy OTK Juniorów rozegrany w połowie sierpnia 2019 na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej przy AWFiS Gdańsk. Z meczu finałowego wycofała się jej rywalka Weronika Ewald (Klub Tenisowy GAT Gdańsk), zaś w półfinale  Cerowska pokonała koleżankę klubową (82 na liście PZT) Weronikę Janiszek 6:4, 5:7, 6:4.
W ćwierćfinale o cztery lata starsza Carolina Cerowska (13 na liście PZT wśród juniorek) dość łatwo pokonała 13-letnią Emilię Amerski (TennisPro Academy Gdańsk) 6:2, 6:0.
Ręcznik bardzo się przydał Emilii Amerski przy tym tenisowym prysznicu ze starszą od siebie o cztery lata rywalką Caroliną Cerowską.
Carolina Cerowska miała silniejsze serwy i równie silne returny.
Emilia Amerski miała problemy z odbiorem zbyt silnych jak dla niej serwów Cerowskiej i jej returnów.
Jeszcze w pierwszym secie Amerski zdołała z Cerowską zdobyć dwa gemy, ale w drugim secie już straciła wiarę w siebie i nie mogła znaleźć sposobu na zbyt silne piłki swojej starszej o cztery lata rywalki.
Dla Emilii Amerski był to pierwszy meczowy pojedynek na kortach Trójmiasta, gdyż przez 1,5 miesiąca tj. cały lipiec i pół sierpnia nie udało się zebrać ośmiu tenisistek, aby doszło do rozegrania turnieju. Tym sposobem tenisistka TennisPro Academy Gdańsk z pozycji 78 spadła na 116 w rankingu listy PZT.