wtorek, 25 września 2018

12:6 dla nauczycieli w meczu z uczniami ZSO nr 10 w Brzeźnie

Zwycięstwem 12:6, do przerwy 6:0, zakończył się mecz piłkarski kadry nauczycielskiej (czerwone koszulki) z uczniami (białe koszulki) Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Krasickiego 10 w Gdańsku Brzeźnie. Mecz został rozegrany z okazji oddania w Gdańsku do użytku 24 września 2018, setnego przyszkolnego kompleksu sportowego.
W pierwszej 20 minutowej połowie najwięcej, bo trzy gole spośród sześciu strzelił Piotr Kołaciński (czerwona koszulka), absolwent AWFiS Gdańsk, czołowy polski tenisista stołowy, zawodnik m.in. AZS Gdańsk i MRKS Gdańsk.
Dwa gole do przerwy dla kadry nauczycielskiej ZSO nr 10 w Brzeźnie w meczu z uczniami zdobył Paweł Kowalkowski, były piłkarz ręczny.
W pierwszej połowie doskonale kiwał przeciwników Piotr Kołaciński, czołowy polski tenisista stołowy.
Wynik w pierwszej połowie meczu na 6:0 ustanowił celnym strzałem Paweł Kowalkowski, były piłkarz ręczny.
Na bramce kadry nauczycielskiej w pierwszej połowie meczu doskonale interweniował bramkarz Piotr Zelent, również piłkarz ręczny, który obronił wszystkie strzały i wynik do przerwy był 6:0 dla nauczycieli.
W czasie przerwy sędziująca piłkarzom Izabela Lekner, absolwentka AWFiS Gdańsk, trenerka koszykówki, chwaliła swojego kolegę z pracy w ZSO nr 10 w Brzeźnie, nauczyciela matematyki Mirosława Gajtkowskiego, sportowo żeglarza i siatkarza, że doskonale spisuje się jako obrońca. Uczniom stawiał skuteczny opór.
W czasie krótkiej przerwy pomiędzy dwoma 20-minutowymi połówkami meczu, uczniowie mający szerokie, bo aż dwukrotne rezerwy, zastanawiali się nad jakimś rozwiązaniem, aby chociaż nawiązać równorzędną sportową walkę z ich nauczycielami.
Uczniom tym bardziej zależało na strzeleniu choćby kilku goli, bo na trybunach zasiadały przecież ich koleżanki.
No i się udało, uczniowie po wznowieniu gry zdobyli kontaktową bramkę i zrobiło się 1:6. Ale po chwili gola strzelił nauczyciel WF Adam Kozłowski, trener piłki nożnej. To on poczuł w drugiej połowie głód bramek, bo w pierwszej zdobył tylko jednego gola. Zrobiło się 7:1 dla nauczycieli.
Kolejna bramka nauczyciela WF Adama Kozłowskiego, trenera piłki nożnej i wynik był 8:1.
Paweł Kowalkowski, były piłkarz ręczny, doskonale kiwał na polu bramkowym uczniów i to on zdobył kolejnego gola, doprowadzając wynik już na 9:1 dla nauczycieli. Grając jednak w tym samym 5-osobowym składzie nauczyciele zaczęli słabnąć, a uczniowie mając trzy składy zaczęli coraz śmielej poczynać i zdobyli drugiego gola na wynik 2:9.
Zerwał się do ataku nauczyciel WF Paweł Kowalkowski, były piłkarz ręczny, strzelając swojego kolejnego gola i zrobiło się 10:2. Podwyższył ten wynik na 11:2 Adam Kozłowski, trener piłki nożnej. Ale i uczniowie zdobyli kolejne dwa gole i wynik był już bardziej przyzwoity, bo 4:11.
Nauczyciel WF Adam Kozłowski, trener piłki nożnej. wykrzesał z siebie jeszcze zapas sił i pod koniec meczu zdobył efektownego gola na 12:4. Łącznie zdobył najwięcej, bo aż 5 goli.
Pełne uznania dla gry nauczycieli i ich umiejętności strzeleckich, ale także i dla swoich rówieśników, były uczennice tej szkoły zasiadające na trybunach.
Nauczyciele zamiast pod koniec meczu wzmocnić obronę, to na przykład Paweł Kowalkowski, były piłkarz ręczny, nadal atakował chcąc zdobyć kolejnego gola. Zdobył łącznie trzy gole. Natomiast Piotr Kołaciński, czołowy polski tenisista stołowy, zdobył ich łącznie cztery. Osłabienie nauczycieli pod koniec meczu wykorzystali uczniowie, zdobywając pod rząd aż dwa gole, ustanawiając końcowy wynik meczu na 6:12.
Przed końcowym gwizdkiem sędziny Izabeli Lekner, absolwentki AWFiS Gdańsk z 1995 roku, nauczyciel WF Adam Kozłowski, trener piłki nożnej jeszcze próbował kiwkami wymanewrować obronę uczniów, ale niestety bezskutecznie. Pierwszy mecz na nowym boisku piłkarskim ZSO nr 10 w Gdańsku Brzeźnie zakończył się wynikiem 12:6 dla nauczycieli!