niedziela, 9 września 2018

IV Dycha w Tczewie 2018

W ramach V Pomorskiego Święta Wisły, w Tczewie w niedzielę 9 września 2018 po raz czwarty rozegrany został bieg na 10 km.
Starterem biegu na 10 km w Tczewie był prof. nadzw. Wojciech Ratkowski, kierownik Zakładu LA w AWFiS Gdańsk.
Faworyci biegu na 10 km ustawili się jak najbliżej linii startu.
Każdy z ponad 150 uczestników biegu na 10 km w Tczewie miał zamocowany do butów chip, rejestrujący na mecie dokładny czas pokonania tego dystansu. Każdy miał też swój numer startowy.
Start do biegu na 10 km w Tczewie był wspólny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.
Jako pierwszy dystans 10 km pokonał Arkadiusz Gardzielewski, mieszkaniec Tczewa, w czasie 30,46 minut.
Podczas bezpośredniej rozmowy spikera i głównego organizatora V Pomorskiego Święta Wisły Ryszarda Różyckiego ze zwycięzcą biegu na 10 km Arkadiusz Gardzielewski powiedział, że bardzo mu odpowiada tczewska trasa, bo jest szybka i ma cudowne krajobrazy, gdyż prowadzi lewym ku ujściu brzegiem Wisły.
Pomiarowe chipy odwiązują ze swoich sportowych butów, od lewej drugi na mecie Michał Berdowski z Miłomłyna i zwycięzca biegu Arkadiusz Gardzielewski z Tczewa.
Trzecie miejsce w biegu na 10 km zajął Patryk Sowiński z Tczewa, startujący z numerem 7. Medal wręcza mu poseł na Sejm RP z Tczewa Kazimierz Smoliński. Obok też medalami stoi Piotr Antczak z Tczewa.
Jako pierwsza z kobiet linię mety pokonała Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork). Medal wręcza Barbara Kamińska, przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego.
Gratulacje najszybszej kobiecie w biegu na 10 km Dominice Nowakowskiej (LKB im. Braci Petk Lębork), składają główny organizator V Pomorskiego Święta Wisły Ryszard Różycki oraz poseł na Sejm RP z Tczewa Kazimierz Smoliński.
Puchary i nagrody na scenie odebrały, w kategorii kobiet wygrała Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork), przed Eweliną Paprocką (GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska) i Małgorzatą Tuwalską (LKS „ZANTYR” SZTUM).
W kategorii open wygrał Arkadiusz Gardzielewski z Tczewa, drugie miejsce zdobył Michał Berdowski z Miłomłyna, a trzecie Patryk Sowiński z Tczewa.
Spośród kilku, muszę wspomnieć o kategorii 70 plus mężczyzn, w której najszybszy był Zygfryd Liban z Tczewa, który zdobył tez oddzielny puchar dla najstarszego wiekiem zawodnika (urodził się 4 grudnia 1943). Na mecie wyprzedził on drugiego Stanisława Skrzypskiego z Gdańska i trzeciego Jerzego Mykowskiego ze Skórcza.
Nagradzanych na scenie biegaczy przy pięknej słonecznej pogodzie oglądała i oklaskiwała liczna publiczność zgromadzona na bulwarze nad Wisłą w Tczewie.
Medale zawodnikom, którzy pokonali dystans 10 km w ramach IV Dychy w Tczewie wręczali, od lewej: Barbara Kamińska, przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego, główny organizator V Pomorskiego Święta Wisły Ryszard Różycki, poseł na Sejm RP z Tczewa Kazimierz Smoliński oraz Piotr Antczak, też z Tczewa.