piątek, 28 września 2018

Uczniowie strzelali balonami do nauczycieli...

Bardzo ładnie udekorowano nadmuchanymi balonami nowe obiekty przyszkolnego kompleksu sportowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Krasickiego 10 w Gdańsku Brzeźnie. To właśnie na nich z wielką pompą i z udziałem władz miejskich, odbyła się uroczystość oddania do użytku już setnego takiego obiektu w naszym mieście.

Po części oficjalnej rozpoczął się mecz piłki nożnej pomiędzy kadrą pedagogiczną, a uczniami. Do przerwy po 20 minutach gry, pedagodzy ogrywali uczniów wynikiem aż 6:0. I chyba ta porażka stała się powodem tego, że uczniowie zaczęli zrywać z boiskowego ogrodzenia dekoracyjne balony i tak je mocno ściskać, aby z hukiem pękały.
W tą akcję zrywania balonów mocno przywiązanych do boiskowego ogrodzenia oprócz uczniów, właczały się także uczennice.
Niemal jak w amoku uczniowie zrywali balonowe dekoracje i nimi strzelali.
Po zerwaniu balonów, uczniowie rozproszywszy się wokół ogrodzeniowego płotu ściskali je tak mocno, aż pękały one z hukiem.
Ta balonowa kanonada stawała się na tyle skuteczna, że grający mecz piłki nożnej nauczyciele w oczach słabli.
Huk pękających bolonów istotnie osłabiał nauczycieli, ale dodawał sił uczniom, którzy wreszcie zaczęli strzelać gole.
Jeśli w pierwszej połowie meczu nauczyciele strzelili 6 goli, a uczniowe zero, to dzięki balonowym wystrzałom, w drugiej połowie padł remis, bo oba zespoły nauczycieli i uczniów strzeliły po 6 ngoli i mecz zakończył sie wynikiem 12:6.