czwartek, 13 grudnia 2018

Pomorskie szóste miejsce w Masters LA

14 osobowa ekipa z gdańskiego Pomorza wzięła udział w 3. Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters, rozegranych w sobotę 8 grudnia 2018 w Toruniu. Spośród 16 wojewódzkich reprezentacji, pomorskie zajęło szóste miejsce z łączną ilością 12926 punktów. Wygrało warmińsko-mazurskie (26946 pkt.) przed mazowieckim (24269 pkt.) i kujawsko-pomorskim (23026 pkt.). 59-letni Ryszard Różycki z Tczewa pobiegł na 3 tys. metrów i w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsce.
Jedyną kobietą z Pomorza, na tylko 14-osobową ekipę, była Grażyna Żmudzka, klub AWFiS Gdańsk, która pobiegła na 200 m.
W biegu na 200 m Grażyna Żmudzka startująca z numerem startowym 52 zajęła w swojej kategorii wiekowej 55 plus czwarte miejsce uzyskując czas 40,06 i dla zespołu 437 pkt.
Dariusz Zielke z klubu AZS AWFiS Gdańsk startował w skoku wzwyż.
58-letni Dariusz Zielke pokonał wysokość 164 cm i wygrał w kategorii wiekowej 55 plus. Tym wynikiem zdobył dla reprezentacji z Pomorza aż 1030 pkt.
Dariusz Zielke to dwukrotny halowy mistrz Polski w 1985 i 1988. Jego rekord życiowy wynosi 2,31 m, uzyskany 12 sierpnia 1984 roku w Warszawie.
Na dystansie 3 tys. metrów oprócz 59-letniego Ryszarda Różyckiego z Tczewa pobiegł też Kazimierz Zawadzki z miejscowości Błonia koło Straszyna, numer startowy 31.
Startujący z numerem startowym 31 Kazimierz Zawadzki miał bardzo groźnych konkurentów w swojej kategorii wiekowej 55 plus.
54-letni Kazimierz Zawadzki w kategorii wiekowej 55 plus zajął czwarte miejsce z czasem 12:09,91 co dało mu tylko 306 punktów.
Obaj średniodystansowcy Ryszard Różycki i Kazimierz Zawadzki w miarę dobrze pobiegli na dystansie 3 tys. metrów tj. 15 okrążeń wokół stadionu w toruńskiej hali i postanowili zgłosić się na 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters LA, które zostaną rozegrane w dniach 24-30 marca 2019 w Toruniu.
Na 3. Halowych Drużynowych MP LA Masters w Toruniu nie mogło zabraknąć Andrzeja Semborowskiego, mieszkańca Tczewa. Mimo bólów barku wziął on udział w pchnięciu kulą, uzyskując odległość 11,93, co dało mu trzecie miejsce w kat. wiekowej 70 plus i dla zespołu 997 pkt.
Kulomiot Andrzej Semborowski z Tczewa, to kilkakrotny mistrz świata i Europy masters w pchnięciu kulą.
Konkurencja pchnięcia kulą jest wyjątkowo liczebnie obsadzona i w każdej kategorii wiekowej do ostatniego pchnięcia trwa zacięta rywalizacja. Na koniec kulomioci zazwyczaj robią sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
W toruńskiej hali startował również znany mi z przynależności klubowej Hubert Tobias z AZS Gdańsk, który wyjątkowo zdecydował się również wziąć udział w konkurencji trójskoku. Uzyskał życiówkę 7,13 m (703 pkt.) i wygrał w kategorii wiekowej 75 plus. Pchał on także kulą z zajął trzecie miejsce, wynikiem 10,27 m (953 pkt.).