czwartek, 13 grudnia 2018

Wygrało warmińsko-mazurskie przed mazowieckim i kujawsko-pomorskim

To wspólne zdjęcie polskich weteranów królowej sportu biorących 8 grudnia 2018 udział w 3. Halowych Drużynowych MP LA Masters w Toruniu, ma promować 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters LA, które zostaną rozegrane w dniach 24-30 marca 2019 w Toruniu.
Najstarszym zawodnikiem tych mistrzostw Polski był 86-letni Henryk Wierzchowski z Torunia, który pobiegł na 200 metrów i uzyskał czas 55,84 sekund.
Jako jedyny startujący na 200 m w tej kategorii wiekowej 85 plus, 86-letni Henryk Wierzchowski z Torunia, zaczął biegać dopiero 6 lat temu. Wcześniej imał się różnych dyscyplin sportu, a gównie grał w hokeja i uprawiał narciarstwo zjazdowe. Niedawno potrącił go na przejściu samochód i miał przerwę w treningach. Planuje uczestniczyć w halowych mistrzostwach świata w Toruniu.
W trójskoku wzięła udział z numerem startowym 133 Elżbieta Sambor z Elbląga, urodzona 13 stycznia 1965 roku. Jej najdłuższa uzyskana odległość, która dała jej zwycięstwo w kat. wiekowej 50 plus, to 8,30 m.
Pośrodku hali ustawiono ławeczki dla uczestników 3. Halowych Drużynowych MP LA Masters w Toruniu. Zawodom przyglądał się Brian Keaveney z Kanady, który jest wiceprzewodniczącym światowej federacji LA.
W klasyfikacji zespołowej spośród 16 reprezentacji wygrało województwo warmińsko-mazurskie (26946 pkt.).
Drugie miejsce zajęli lekkoatleci Masters z województwa mazowieckiego (24269 pkt.).
Na trzecim miejscu uplasowali się lekkoatletyczni weterani z województwa kujawsko-pomorskiego (23026 pkt.).
Większość zawodników z tych trzech najlepszych drużyn wojewódzkich weźmie udział 8. Halowych Mistrzostwach Świata Masters LA, które zostaną rozegrane w dniach 24-30 marca 2019 w Toruniu.
Pomorskie drużynowo zajęło szóste miejsce z łączną ilością 12926 punktów. Najbardziej pasjonującą walkę stoczył 58-letni Dariusz Zielke (na zdjęciu z lewej), który w skoku wzwyż pokonał wysokość 164 cm i wygrał w kategorii wiekowej 55 plus.