poniedziałek, 28 grudnia 2015

XIII Gdańska Gala Sportu 2015


Mateusz Mika, siatkarz Lotosu Trefla, po raz drugi z rzędu, został wybrany najlepszym sportowcem Gdańska w 2015 roku. Na tytuł trenera roku zasłużył Włoch Andrea Anastasi. Uhonorowanie najlepszych osobowości gdańskiego sportu odbyło się podczas XIII Gdańskiej Gali Sportu, w klubie Stary Maneż we Wrzeszczu.

W 2014 roku Mateusz Mika został mistrzem świata. W 2015 roku, wraz z kolegami z drużyny zdobył wicemistrzostwo Polski oraz Puchar i Superpuchar Polski. Gra też w Lidze Mistrzów. Z reprezentacją Polski zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w Japonii oraz piąte miejsce na mistrzostwach Europy w Bułgarii i Włoszech.Drużyna roku - siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk: Karol Behrendt, Mateusz Czunkiewicz, Kamil Dębski, Marco Falaschi, Piotr Gacek, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Miłosz Hebda, Mateusz Mika, Artur Ratajczak, Damian Schulz, Sebastian Schwarz, Przemysław Stępień, Murphy Troy.Nagrodzeni sportowcy otrzymali po torbie przeznaczonej do laptopa. Zamiast niego w środku znajdowała się książka pt. Tiger bez cenzury, autorstwa Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego, a także dwa bilety do sopockiej Ergo Areny na styczniowe mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn.Trener roku: Andrea Anastasi – siatkówka - LOTOS Trefl. Trener drużyny, która – w pierwszym roku jego pracy - zdobyła wicemistrzostwo Polski, a także Puchar i Superpuchar Polski i po raz pierwszy w historii Gdańska zakwalifikowała się do elitarnej Ligi Mistrzów. Jako zawodnik, Anastasi był mistrzem Europy i świata. Jako trener, zdobył dwukrotnie mistrzostwo Europy z reprezentacją Włoch i raz z reprezentacją Hiszpanii. Pracował także z reprezentacją Polski. Efekty – złoto i brąz w Lidze Światowej, srebro w Pucharze Świata, ćwierćfinał igrzysk olimpijskich w Londynie.Sportowe wydarzenie roku - Skandia Bike Maraton i Tauron Race Lang Team. Nagrodę odebrał twórca tej dorocznej imprezy Czesław Lang, który powiedział, że kolarstwo w naszym kraju staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej polaków jeździ na rowerze.Popularyzator kolarstwa Czesław Lang i włoski trener siatkarskiej drużyny roku LOTOS Trefl Andrea Anastasi, tak bardzo cieszyli się ze zdobytych tytułów, że z radością padli sobie w ramiona.Licznie zgromadzeni ludzie sportu mogli się dowiedzieć, że sponsorem gdańskiego sportu zostały:
Grupa LOTOS S.A. Sponsoruje m.in. piłkarzy Lechii Gdańsk i siatkarzy Lotosu Trefla. Wspólnie z Akademią Piłkarską Lechii i w porozumieniu z władzami miast i miasteczek woj. pomorskiego realizuje program „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.
Grupa Energa. Od lat wspiera m.in. piłkarzy Lechii, siatkarki Gedanii, unihokeistki Olimpii Osowa, hokeistów Stoczniowca, florecistów Sietom AZS AWFiS, gdańskie żeglarstwo. Od listopada 2015 r. Grupa Energa jest sponsorem tytularnym stadionu w Gdańsku.Imprezę, prowadzoną przez dziennikarza sportowego TVP Przemysława Babiarza, uświetniły występy Grupy Ocelot, tancerzy pochodzących z 18-tysięcznej miejscowości Złotoryja na Dolnym Śląsku.Dwie piosenki zaśpiewała 17-letnia gdańska licealistka Natalia Capelik-Muianga, finalistka programu Mam Talent.Sześcioro finalistów programu The Voice of Poland zaprezentowało piosenki Anny Jantar, m.in. pt. Za każdy uśmiech twój, Będziesz mój, Nic nie może wiecznie trwać i Tyle słońca w całym mieście.
Nagrody wręczali: Danuta Wałęsa (na powyższym zdjęciu obok radnego Rady Miasta Gdańska Andrzeja Kowalczysa, organizatora od 11 lat na gdańskiej Zaspie, cztery razy do roku, turniejów piłkarskich pn. Do przerwy 0:1), Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, wiceprezydent Andrzej Bojanowski, przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek, Sekretarz Miasta Gdańska Danuta Janczarek, przewodniczący Komisji Sportu RMG Mirosław Zdanowicz, wiceprzewodnicząca Komisji Beata Jankowiak, przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu prof. Wojciech Przybylski, dyrektor Biura ds. Sportu Andrzej Trojanowski.Gala co roku odbywa się w innym obiekcie. Przed dwoma laty w PGE Arena, a rok temu w Teatrze Szekspirowskim. W 2015 roku odbyła się ona w nowym klubie Stary Maneż, przy ul. Słowackiego 23 we Wrzeszczu. Obiekt technicznie został doskonale wyposażony do organizowania takich dużych imprez. Jest odpowiednio oświetlony i nagłośniony. Nad sprawnym technicznie przebiegiem gali czuwała firma Multicam Vision, która – jak powiedział nam Marek Wojciechowski - swoimi kamerami nagrała telewizyjny program. Czy zobaczymy go w regionalnej telewizji, tego nie wiadomo /?/.


Wła-49 (amerski49@wp.pl)
Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz