środa, 30 grudnia 2015

Mecz sylwestrowy bez Donalda Tuska

Swoje piłkarskie pasje tym razem będą realizować piłkarze amatorzy wywodzący się ze Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych ,,Świetlik”. Tradycyjnie 31 grudnia 2015 roku (czwartek) o godzinie 12.00 pożegnają stary rok, grając już po raz 31, zespoły umownie nazwane Starzy i Młodzi. W 2014 roku padł remis 4:4. Jak będzie w tegorocznej sylwestrowej potyczce, można się przekonać obserwując mecz, który odbędzie się na bocznym boisku MOSiR w Gdańsku przy ul. Traugutta 29 we Wrzeszczu.

Przed dwoma laty grano przy pięknej słonecznej i mroźnej pogodzie. Sztuczna murawa w niektórych miejscach była mocno zmrożona i trzeba było bardzo uważać, aby nie wywrócić się podczas niekontrolowanego kopnięcia piłki. Oba zespoły grały w składach uwiecznionych na powyższym zdjęciu.

Największe zainteresowanie licznych mediów przykuwał oczywiście ówczesny premier RP Donald Tusk, który tuż przed meczem udzielił dziennikarzom wspólnego wywiadu i złożył Polakom życzenia noworoczne. Pod wodzą premiera Donalda Tuska drużyna tak zwanych „Starych”, grających w zielonych koszulach, wówczas pokonała „Młodych” 7:6, do przerwy przegrywając 3:4. Jednego z 7 goli, przy stanie 3:5 strzelił premier, grający w zielonej koszuli z numerem 6. Ten gol wyraźnie ożywił „Starych”, którzy strzelili jeszcze 3 gole, a podłamani „Młodzi”(niebieskie koszule) tylko jednego.

Jak dowiedzieliśmy się od współorganizatora obu meczów Andrzeja Kowalczysa (na powyższym zdjęciu z prawej), tym razem zabraknie na nich Donalda Tuska, od grudnia 2014 r. przewodniczącego Rady Europejskiej. Będzie jednak sporo znanych ludzi polityki i sportu. Warto się więc wybrać na boczne boisko przy Trauguta we Wrzeszczu.
Po meczu sylwestrowym, dzień później tj. 1 stycznia 2016 roku, na tym samym obiekcie i o tej samej dwunastej godzinie Nowy 2016 Rok przywitają po raz jedenasty Oldboje Lechii Gdańsk oraz zespół amatorów/pasjonatów - Samorządowcy i Przyjaciele. W dotychczasowych spotkaniach ośmiokrotnie wygrywali Lechiści, dwa razy rezultat był nierozstrzygnięty. Ciekawe czy i 2016 rok zacznie się doskonale dla Biało-Zielonych, którzy w poprzednim pojedynku wygrali aż 9:4 z zespołem amatorskich pasjonatów. Wówczas aż 5 bramek zdobył Dawid Banaczek, grając przeciwko amatorskiemu zespołowi, w którym tylko dwóch zawodników miało kontakt z zawodową piłką nożną.
Ten pojedynek odbędzie się 1 stycznia 2016 r. (piątek) o godz. 12.00 przy ul. Traugutt 29 w Gdańsku Wrzeszczu.
W imieniu organizatorów serdecznie zaprasza współorganizator Andrzej Kowalczys, tel. 602 185 020.


Źródło: Radny Miasta Gdańska Andrzej Kowalczys

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz