sobota, 1 lutego 2020

Finał 9 edycji Ligi Tenisowej Don Balon w Gdańsku

20-letni Jakub Siemiątkowski został zwycięzcą 9 edycji Ligii Tenisowej Don Balon w Kategoria Open, rozgrywanej co tydzień w sobotę od października 2019 na krytych kortach przy ul. Legionów w Gdańsku Wrzeszczu.
W jedno setowym finale 20-letni Jakub Siemiątkowski pokonał 15-letniego Dominika Błażejczyka 6:4.
Siemiątkowski od początku narzucił swój styl gry, obejmując prowadzenie 3:2 i następnie 4:3. Błażejczyk wspomagał się konsumpcją banana.
Kęs banana wystarczył Dominikowi tylko na wygranie w finale jeszcze jednego gema, doprowadzając do remisu 4:4.
Dwa ostatnie finałowe gemy należały już do starszego o pięć lat Jakuba Siemiątkowskiego, który wygrał 6:4. W drodze losowania grano na środkowym korcie nr 2. Wszystkie trzy mają taką samą sztuczną nawierzchnię.
W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się 14-letnia Emilia Amerski i 58-letni Wiesław Kaszubowski, uczestnik wielu turniejów, mistrz Polski w swojej kategorii wiekowej.
Emilia Amerski dzielnie sobie radziła, w połowie seta przegrywając tylko jednym gemem 3:4. Niestety kontuzja jej prawej kostki (patrz powyższe zdjęcie) dawała o sobie znać. To wynik ulegania młodzieżowej modzie chodzenia w krótkich skarpetkach z odsłoniętymi kostkami i bardzo wrażliwymi ścięgnami Achillesa, które narażone są na zapalenie z powodu na zewnętrzny chłód.
Przy stanie 4:3 dla Wiesława Kaszubowskiego, kolejne dwa gemy należały do niego i wygrał 6:3.
Dla Emilii Amerski była to już druga przegrana z tym przeciwnikiem, który charakteryzuje się szybkim poruszaniem się po korcie i podkręcanymi uderzeniami piłki. Wiesław Kaszubowski zdobył trzecie miejsce, a Emilia Amerski czwarte w 9 edycji Ligi Tenisowej Don Balon Kategoria Open.