poniedziałek, 8 lutego 2016

Adamowicz swatem

- Dzięki mojej interwencji i nakłanianiu, osobiście doprowadziłem do zawarcia w Gdańsku do co najmniej kilkunastu małżeństw. Uczyniłem tak, chociaż są to działania wbrew moich służbowych kompetencji.

- Nawet w Urzędzie Miasta Gdańska udało mi się połączyć związkiem małżeńskim kilka luźno żyjących ze sobą par.

Takie stwierdzenia padły w niedzielę 7 lutego ze sceny Europejskiego Centrum Solidarności z ust prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, podczas uroczystej Gali Otwarcia Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa.
Adamowicz powiedział też, że raz w miesiącu w Ratuszu Głównego Miasta honoruje gdańskie małżeństwa za długoletnie pożycie: 50, 55, 60 a nawet 65 lat. Zdarzył się nawet tak osobliwy przypadek, że do Ratusza o własnych siłach dotarło małżeństwo mające staż aż... 70 lat wspólnego pożycia. Prezydent Adamowicz – jak stwierdził – uhonorował tą wyjątkową parę Medalem Prezydenta Miasta Gdańska.
Prezydent do zebranych w ECS małżeństw powiedział też, że osobiście niekiedy udziela ślubów cywilnych w siedzibie Rady Miasta Gdańska. Chociaż – co warto przypomnieć - od 1 marca 2015 roku obowiązuje prawo, dzięki któremu sakramentalne "tak" można sobie powiedzieć również poza urzędem.

Po takich stwierdzeniach, prezydent Paweł Adamowicz urósł w oczach specjalnego gościa gali jakim był założyciel kampanii Marriage Week Intenational Richard Kane (na powyższym zdjęciu z prawej). Po obejrzeniu pary tanecznej z Tango Pata Ancha, inaugurującej galę argentyńskim tangiem i po rozmowie z nią, doszedł do ciekawego wniosku.

Mianowicie, skoro taniec ten wymaga wyjątkowego i wzajemnego wyczucia ruchu obu ciał, to powinno się obowiązkowo nauczać wszystkie małżeństwa tanga argentyńskiego.
Tango to doskonały taniec dla małżeństw. Tak jak tancerze małżonkowie czują swoją bliskość, wczuwają się w swoje potrzeby, nawiązuje się miedzy nimi więź, namiętność i erotyzm. Dopełnieniem jest pełne zaufanie.

Gala obfitowała w wiele interesujących wydarzeń, a szczególnym punktem programu była debata pt:„Czy małżeństwo ma przyszłość?". Jedna z uczestniczek debaty dr Magdalena Błażek, (znak Zodiaku Wodnik, na zdjęciu czwarta z prawej), psycholog, pracownik Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, stanowczo stwierdziła, że tytuł debaty nie może na końcu zawierać znaku zapytania. Małżeństwo bowiem, to podstawa rozwoju rodziny, społeczeństwa, narodu.
Wśród uczestników gali zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. Wreszcie miałem trochę szczęścia, bo z-ca Przewodniczącego Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP Antoni Szymański i w-ce prezes Zarządu ds. Korporacyjnych Grupy Energa Grzegorz Ksepko, wylosowali posiadany przeze mnie numer 13. W nagrodę otrzymałem dwa karnety na jednorazowe bezpłatne skorzystanie z... zajęć fitness, siłowni, rowerów, świata saun, sfery relaksu i jednego dużego świeżo wyciskanego soku lub koktajlu białkowego po treningu.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz