piątek, 5 lutego 2016

Profesorem mianowany Adamowicz

Profesorem został mianowany piastujący nam prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Tego nobilitującego aktu dokonano 5 lutego 2016 roku podczas 13. edycji wręczenia Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena.

Prowadzący uroczystość w Domu Uphagena przy ul. Długiej 12, tak się zagalopował po powitaniach naukowców z trójmiejskich uczelni, a głównie przedstawicieli kapituły przyznającej te dwie zaszczytne nagrody, że się przejęzyczył i poprosił o zabranie głosu gospodarza miasta profesora Pawła Adamowicza.

Paweł Adamowicz zanim wręczył pierwszą z dwóch nagrodę i zanim ustalił jej wysokość, nie 5 tys. zł, a jak mu podpowiedziano z sali na 7 tys. zł (chociaż sam - jak się przyznał - podpisywał fakturę), zapewnił zebrane grono, że profesorem nie jest.

Podobnie jak jego dobry znajomy z I LO, obecny na uroczystości Krzysztof Skiba (na zdjęciu z lewej), oboje są magistrami. I oboje, jak wszyscy uprawnieni Polacy, mamy pełne prawo do udziału w wyborach. Bo nawet największy ignorant i człowiek o największym ilorazie inteligencji EQ, mogą w naszym kraju głosować, podobnie jak magistrowie.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz