czwartek, 24 października 2019

Tenisowe przygotowania do sezonu zimowego

Zmiana czasu z letniego na zimowy będzie miała miejsce w nocy z soboty 26 bm. na niedzielę 27 bm. dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. W niedzielę 27 października 2019 nad ranem wskazówki zegarów cofniemy z godz. 3.00 na godz. 2.00. Wraz z tą zmianą czasu, w naszych uwarunkowaniach atmosferycznych rusza zimowy sezon tenisowy, czyli halowy. Gdańska tenisistka 14-letnia Emilia Amerska korzystając ze sprzyjającej aury czyni relaksujące przygotowania na otwartych kortach tenisowych we Wrzeszczu.
W drugiej połowie października było na tyle ciepło, że na tych kortach Emilia Amerska mogła rozegrać sparing ze starszym zaledwie o pół roku tenisistą.
Większość uderzeń wykonywanych podczas tego sparingu przez Emilię Amerską (klub Centrum Tenisa Don Balon Gdańsk), to były uderzenia forhendowe jednorącz.
W pierwszym secie Emilia Amerska zdołała wygrać jedynie dwa gemy, przegrywając 2:6 z Dominikiem Błażejczykiem (BLA1634091 PZT) data urodzenia 21.01.2005, klub TUKS LEO Trąbki Małe.
W drugim secie poszło jej nieco lepiej, gdyż ugrała cztery gemy. Jej przeciwnik Dominik Błażejczyk w rankingu PZT zajmuje obecnie 66 miejsce wśród młodzików do lat 14 oraz 152 miejsce wśród kadetów do lat 16. Ona zaś – dla porównania - zajmuje miejsce 84 wśród młodziczek i 99 wśród polskich kadetek. Sumując te liczby, wyprzedza Dominika o 35 miejsc. Jej spory sukces, to wygranie finałów singla i debla podczas WTK Sopot Cup 2019. Poniżej cztery kolejne zdjęcia ukazujące obszerny zamach uderzenia forhendowego przez Dominika Błażejczyka.

Nadmienię, iż Dominik Błażejczyk rozstawiony był z numerem 1 podczas WTK Sopot Cup 14-15 września 2019 i doszedł do półfinału, przegrywając rywalizację o finał 1:6 i 2:6 z Maksymilianem Michałem Uzarkiem (4) też Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy LEO Trąbki Małe.
Uzarek (na powyższym zdjęciu) z kolei w sopockim finale przegrał z innym kolegą klubowym Antonim Małeckim rozstawionym z nr 3. Natomiast w deblu para Błażejczyk [1] Uzarek wygrała 7:5, 6:3 z parą Jan Adamski (Arka Gdynia) Antoni Małecki.
Błażejczyk wygrał turniej singlowy w Toruniu (21 września 2019) obsadzony 10 zawodnikami, pokonując w finale Mateusza Lipczyńskiego (Szkoła Tenisa Ziemnego Mikołaj Łuczak)  6:0, 7:5. Grając zaś z nim w parze wygrał też finał debla.
Najbliższy termin halowych zawodów, to 2-5 listopada 2019, Okręgowy Turniej Klasyfikacyjny Kadetów do lat 16 w Chorzowie na sześciu kortach o nawierzchni ze sztuczną trawą.