sobota, 25 lipca 2020

Don Balon trzykrotnie ograł GAT Gdańsk

Trzy mecze w swojej grupie B jednego dnia 25.07.2020 turnieju tenisowego WTK - U16 POLMED CUP o puchar Wójta Gminy Kolbudy wygrała Emilia Amerski z klubu Don Balon Gdańsk.
W pierwszym meczu dwie tenisistki podjęły dziwną rywalizację, która z nich popełni więcej błędów serwisowych. W tej wyjątkowej rywalizacji wygrała Aleksandra Szewalie (GAT Gdańsk), popełniając ich 38. Emilia Amerski była nieco gorsza, bo popełniła tych błędów 30. Miała też o jeden mniej podwójnych błędów serwisowych pod rząd, bo tylko 4, a przeciwniczka 5.
W pierwszym secie Amerski prowadziła już 5:0 w gemach, aby w szóstym gemie popełnić podwójne błędy serwisowe na 5:1. W ostatnim przełamała Olę oczywiście z powodu jej błędów serwisowych.
W drugim secie było podobnie z błędami serwów, ale więcej błędów popełniła Ola i przegrała 2:6, w setach 0:2.
Tenisistkom i tenisistom, a także kibicom, przeszkadzała hucząca duża kosiarka trawy, którą jeżdżono prawie przez godzinę obok na boisku piłkarskim.
W drugim meczu grupowym Emilia Amerski zmierzyła się z Laurą Starczewską (GAT Gdańsk) i prowadziła już 4:1.
Przy tak sporym prowadzeniu pojawiła się ekipa z Don Balon Gdańsk i zakłóciła spokojny przebieg gry.
Emilia straciła trzy gemy pod rząd doprowadzając do remisu 4:4. następnie przełamała Laurę na 5:4, po czym przegrała swoje podanie na 5:5.
Jakimś cudem Emilii udało się wygrać pod rząd dwa gemy na 7:5. Pierwszy set trwał 1 godzinę i 10 minut.
Po pierwszym secie ekipa Don Balon pojechała na korty do Wrzeszcza, dzięki czemu Emilia zaczęła grać swoje.
Emilia wygrała tego drugiego seta 6:0 i potrzebowała na to tylko 20 minut.

Po dwóch wygranych meczach Emilii, przed trzecim rozgrywanym  jednego dnia, należało się wzmocnienie konsumpcją banana.
Przeciwniczką Emilii Amerski w trzecim meczu grupowym była Marcelina Stanglewicz (GAT Gdańsk).
Dwa sety były identyczne. Emilia wygrywała po 5:0, po czym próbując różnych zagrań oddawała jednego gema na 5:1.
Marcelina nie mogła znaleźć sposobu na silne krosowe uderzenia Emilii i na jej skróty.
Ostatnie dwa setowe gemy należały do Emilii i dwa razy wygrała z Marceliną Stanglewicz po 6:1.
 Te trzy zwycięskie jednego dnia mecze z zawodniczkami GAT Gdańsk, Emilia rozegrała na korcie nr 3. I każdy mecz rozpoczynał się od przełamania serwu przeciwniczki. W niedzielę 26 lipca 2020 na kortach ceglanych w Kolbudach walka o miejsca medalowe.