czwartek, 16 lipca 2020

Winery zadecydowały w ćwierćfinale kadetek U 16

Centralny Klub Tenisowy w Grodzisku Mazowieckim dysponuje krytymi trybunami i czterema kortami ceglanymi, na których w dniach 11-14 lipca 2020 został rozegrany Ogólnopolski Turniej Kadetek do lat 16.
W turnieju tym wzięła udział jedyna reprezentantka woj. pomorskiego Emilia Amerski z Centrum Tenisa Don Balon Gdańsk, która po wygraniu dwóch meczów awansowała do ćwierćfinału. Poprzedziła go solidna rozgrzewka.
Przeciwniczką gdańszczanki była rówieśniczka (12 PZT) Hanna Telżyńska (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) rozstawiona w tym turnieju z numerem 2. Serwować zaczęła Hanna i to od asa, wygrywając gema 1:0.
Swoje pierwsze podanie niestety przegrała Emilia, jak i kolejny gem przy serwach warszawianki, która prowadziła już 3:0.
Emilia w pierwszym secie wygrała jeszcze dwa swoje podania, ale ostatecznie przegrała tego pierwszego seta 3:6.
Emilia nie mogła znaleźć sposobu na bardzo dobrze grającą rywalkę. W drugim secie przegrywała już 0:4. Sporo piłek posyłała na aut lub w siatkę.
Hannie wyjątkowo w tym meczu wychodziły podkręcane serwy, z których odbiorem spore kłopoty miała gdańszczanka.
Emilia w drugim secie zdołała ugrać tylko jednego gema przy stanie 1:4. Hanna zdobyła kolejne dwa gemy i wygrała drugi set 6:1, i cały mecz 2:0.
Mikołaj, ojciec Hanny na bieżąco prowadził statystykę i okazało się, że na zwycięstwie jego córki zadecydowały minięcia przeciwniczki.
Tych winerów Hanna miała aż 22, a Emilia zaledwie 4.
Z pozostałych danych statystycznych, Emilia miała 65 proc. skuteczności pierwszego podania, a Hanna 55 proc.
Emilii nawet nie pomogło poprawienie obuwia sportowego, gdyż trzy razy popełniła podwójne błędy serwisowe, a Hanna żadnego, czemu bardzo się dziwił jej ojciec.
Ponadto Hanna miała 9 nie wymuszonych błędów, a Emilia 10. Po meczu Emilia nie zrażona porażką powiedziała sobie głośno, że teraz musi podczas treningów popracować nad winerami.
Emilia Amerski zdziwiła się bardzo, jak w półfinale jej pogromczyni z ćwierćfinału Hanna Telżyńska gładko przegrała 6:1, 6:0 z rozstawioną z nr 5 Weroniką Domańską (29 PZT). Ale to Domańska (Grodzisk Mazowiecki) wygrała finał z rozstawioną z nr 3 (17 PZT) Kamilą Popławską (Olimpia Poznań) 6:0, 6:4.