środa, 15 lipca 2020

Obiecujący początek na turnieju w Grodzisku Mazowieckim

Do Milanówka pod Warszawą pojechaliśmy na włoski makaron podczas trzygodzinnej przerwy po zwycięskim meczu pierwszej rundy Ogólnopolskiego Turnieju Tenisowego Kadetek do lat 16 rozgrywanym w miejscowości Kozerki koło Grodziska Mazowieckiego (11-13 lipca 2020).
W pierwszym meczu turniejowym 15-letnia Emilia Amerski z Centrum Tenisa Don Balon Gdańsk zmierzyła się z 16-letnią Wiktorią Kurec z klubu KT Jelenia Góra.
Zaczęła serwować Wiktoria i wygrała swoje podanie na 1:0.
W drugim gemie Emilia przy swoich serwach przegrywała już 0:40, ale zdołała jakoś doprowadzić do swego zwycięstwa i remisu na 1:1 w gemach.
W kolejnych gemach tenisistki wygrywały swoje podania do stanu 3:3.
I w siódmym gemie Emilia przełamała serwis przeciwniczki.
Wiktoria miała aż cztery przewagi gdyż Emilia miała problemy z odbiorem jej serwów.
Emilii udało się jednak zyskać przewagę po krosie i po udanym skrócie wygrała gema przełamując przeciwniczką.
Wiktoria próbowała szukać ratunku u swego taty oglądającego tak jak i ja ten mecz z trybuny.
Ten przegrany przez Wiktorię siódmy gem na 3:4 istotnie zaważył na dalszym przebiegu gry.
Emilia pod rząd zdobyła aż 7 gemów. W pierwszym secie dwa gemy, wygrywając 6:3, a w drugim secie prowadziła już 5:0.
W drugim secie 6 gema wygrała swoim podaniem Wiktoria na 1:5.
Ostatni gem należał jednak do Emilii, przy jej dużej determinacji. Dochodziła do skrótów i celnie przebijała piłkę na drugą stronę siatki.
Zasiadająca na trybunie (33 PZT) Hania Jankowska (TS IDEA SPORT Toruń) jako pierwsza ze słownej relacji dowiedziała się, że ostatecznie 65 w rankingu PZT kadetek do lat 16 Emilia Amerski pokonała (60 PZT) Wiktorię Kurec 6:3, 6:1 i tym samym awansowała do drugiej rundy, którą też wygrała w super tie breaku 10:4 ze starszą o rok Ewą Czapulak z klubu ZTT Złotoryja, co opisałem oddzielnie.