wtorek, 16 kwietnia 2019
Albina objadają bociany i czaple w oliwskim ZOO
Bociany gnieżdżące w oliwskim ZOO objadają stado pingwinów, w tym pingwina albinosa, który wykluł się z jaja i ujrzał świat 12 grudnia 2018 roku. Jest on unikatem na skalę światową.
Bociany nic sobie nie robią z pingwina, który przez genetyczną anomalię pigmentacji - czyli brak melaminy - jest cały biały i ma tylko małe czerwone oczka. Dwa bociany są na tyle cwane, że podebrane małe śledzie obmywają w stawku znajdującym się na wybiegu pingwinów.
Obmyte male śledzie w stawiku przeznaczonym dla pingwinów są następnie czerwonymi dziobami połykane w całości przez odważne bociany.
Po sytych bocianach, w porze karmienia zwierząt w oliwskim ZOO, kiedy jeszcze rano jest mało osób zwiedzających, do podkradania śledzi pingwinom przystępują bardziej płochliwe czaple.
Czaple dostrzegając z góry, siedząc uprzednio na drzewach, że śledzi ubywa, wzajemnie o nie walczą.
Młodsza czapla, co można sądzić po mniejszej budowie, ustępuje pola groźniejszej rywalce.
Czaple być może wzorując się na większych od siebie bocianach, również obmywają w stawiku dla pingwinów śledziową zdobycz.
Na tym zuchwałym podbieraniu śledzi pingwinom najbardziej traci Albinos. A przecież takiego całego białego młodziaka wszystkiego muszą nauczyć rodzice. Nawet sięgania do kuwety po ubywające za sprawą bocianów i czapli śledzie.
Opiekun pingwinów Tomasz Fiałkowski powiedział przed kamerą TV Polsat red. Piotrowi Mirowiczowi, że gdańskie stado pingwinów tońców liczy ponad 80 ptaków. Niektóre z nich żyją tu już nawet ponad 20 lat. Na wiosnę pingwiny zawsze chowają się w swoich budkach lęgowych i wysiadują jajka. W historii polskiego ogrodu zoologicznego po raz pierwszy wykluł się pingwin albinos. Niebawem wyklują się młode bociany i czaple, ich rodzice będą zabiegać o jeszcze więcej pokarmu. Dlatego planuje się rozwiesić ochronną siatkę nad wybiegiem pingwinów w oliwskim ZOO.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz