sobota, 20 czerwca 2020

Anastasiva Shoshyna pokonała Katarzynę Kawę w finale singla LOTOS Gdańsk

W pierwszym z dziewięciu turniejów LOTOS PZT Polish Tour, rozgrywanym (17-20 czerwca 2020) w Gdańsku, 7 w rankingu PZT, rozstawiona z numerem 4. Anastasiya Shoshyna (WKS Grunwald Poznań) pokonała w finale singla kobiet 3. PZT, rozstawioną z numerem 1. Katarzynę Kawę (małopolskie MP) 6:7 (2), 6:2, 6:3.
Katarzyna Kawa prowadziła w pierwszym secie 6:5 i miała swoje serwy. Niestety te serwy wykonywała zbyt słabo i miała nawet podwójne błędy serwisowe. Doprowadziła do remisu i tie-breaka.
Anastasiya Shoshyna musiała mocno uginać nogi aby w miarę dobrze odebrać silne returny Kawy podczas tie-breaka. Musiała też uznać wyższość swojej przeciwniczki i przegrała 2:7.
W drugim secie role się odwróciły i tym razem bardziej zmotywowana okazała się być Anastasiya Shoshyna, wygrywając w gemach 6:2.
Do połowy trzeciego seta Katarzyna Kawa w miarę jeszcze dawała sobie radę i prowadziła 3:2. Prowadzący mecz sędzia nieco ją wymęczył podpowiadając ze stołka gdzie w krzakach należy szukać tenisowych piłek. Niestety zabrakło tenisowego narybku do podawania piłek choćby podczas finałów singla i debla.
Anastasiya Shoshyna widząc słabszą dyspozycję Katarzyny Kawy i wycelowany w nią obiektyw mojego aparatu fotograficznego, zaczęła celniej uderzać piłki.

Znakomicie też wychodziły jej serwy i skróty.
Katarzyna Kawa jeszcze próbowała wyrwać zwycięstwo, lecz jej długie piłki nie trafiały w kort. Dawało o sobie znać zmęczenie aż po trzech meczach rozegranych w poprzednim dniu.
Finał singla kobiet, podczas którego rozegrano trzy pełne sety i tie breaka w pierwszym, trwał prawie trzy godziny. Wygrała młodsza równo o pięć lat Anastasiya Shoshyna, bo obie są z listopada.