sobota, 20 czerwca 2020

Kacper Żuk zwycięzcą finału singla LOTOS PZT Gdańsk

3 PZT, rozstawiony z numerem 1 Kacper Żuk (mazowieckie MA) pokonał 4 PZT Daniela Michalaka (2) Warszawski Klub Tenisowy Mera 2:6, 6:3, 6:3, podczas finału singla panów w pierwszym z dziewięciu turniejów LOTOS PZT Polish Tour, rozgrywanym (17-20 czerwca 2020) w Gdańsku.
W pierwszym secie Daniel Michalski dość szybko uporał się z faworyzowanym Kacprem Żukiem, wygrywając 6:2.
W drugim secie silniejsze i celniejsze piłki zaczął posyłać na drugą stronę siatki Żuk i to on tym razem wygrał 6:3. W setach zrobiło się 1:1.
O zwycięstwie finału singla decydował pełny trzeci set. Michalski na tę okoliczność zmienił koszulkę na czerwonego koloru, który ja uwielbiam fotografować.
Żuk natomiast zmienił owijkę na swojej rakiecie. Ciekawe co okaże się być bardziej skuteczne?
Od mocnego uderzenia zaczął Dawid, wygrywając pierwszego gema w trzecim secie, przy swoim podaniu.
Kacper jak uderzał silnie forhendem, to Dawid nie nadążał dobrze odbierać.

Dawid z trudem odbierał silne zagrania Kacpra. Jak popsuł kilka piłek, to głośno krzyczał Dawid!
Kacper miał też celne i silne uderzenia bekhend oburącz, wygrywając kolejne gemy 3:2, 4:2, 4:3, 5:3 i 6:3.
Kacper Żuk z zadowoleniem udzielił telewizyjnego wywiadu po wygranym finale singla w Gdańsku, inkasując w nagrodę od sponsora 8 tys. zł.
Dawid za udział w finale otrzymał 4,5 tys. zł. Nagrody wręczyli przedstawiciel PZT Grzegorz Wejcik, rektor AWFiS Gdańsk Paweł Ciężczyk i dyrektor turnieju Mariusz Ozdoba.