niedziela, 21 czerwca 2020

Walków i Żuk zwycięzcami debla w LOTOS PZT Gdańsk

W deblu mężczyzn, rozstawiona z numerem pierwszym para od lewej na zdjęciu: 6. PZT Kacper Żuk (mazowieckie) i 3. PZT Szymon Walków (Stow. Redeco SiR Wrocław) pokonała w finale parę rozstawioną z numerem dwa 8. PZT Piotr Matuszewski (AZS Poznań) i 2. PZT Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) wynikiem 7:6 (3) i 6:1.
Finał ten był ostatnim sobotnim meczem w pierwszym z dziewięciu turniejów LOTOS PZT Polish Tour, rozgrywanym (17-20 czerwca 2020) w Gdańsku.
Tylko w pierwszym secie para Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski (biały strój) byli równorzędnymi partnerami dla przeciwników.
Obaj, a zwłaszcza Piotr Matuszewski w pierwszym secie doskonale wymieniali długie piłki.
Karol Drzewiecki w pierwszym secie otrzymał ostrzeżenie od sędziny prowadzącej mecz za „wystrzelenie” swoją rakietą piłki daleko poza kort. Była to jego reakcja po swoim złym zagraniu. Na powyższym zdjęciu Drzewiecki nie klęczy i nie przeprasza sędziny, lecz powstaje z kolan po poślizgnięciu się i upadku na ceglanym korcie.
W drugim secie wyraźną przewagę miała para Wałków /Żuk.
Szymon Walków wykazywał się doskonałą grą zarówno z głębi kortu jak i pod siatką.
Jeszcze próbowali walczyć Drzewiecki i Matuszewski, ale wychodziło to im niezbyt poradnie.
Po odebraniu nagród, wszyscy tenisiści spieszyli się do wyjazdu, gdyż już w niedzielę 21 czerwca 2020 rozpoczyna się drugi z tego cyklu LOTOS PZT Polish Tour, turniej w Szczecinie. Gospodarzami kolejnych imprez tego cyklu będą Wrocław (6-9 lipca), Kozerki koło Grodziska Mazowieckiego (25-28 lipca), Łódź (29 lipca – 1 sierpnia), Bydgoszcz (15-18 sierpnia). Natomiast na zakończenie dwie tury odbędą się w Poznaniu (22-25 oraz 26-29 sierpnia).