niedziela, 7 czerwca 2020

Najlepszy tenisowy junior Pomorza

Zwycięzcą Tenisowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego do lat 18, rozegranych na kortach AWFiS Gdańsk w dniach 6-7.06.2020, został 16-letni  Maciej Kos z Klubu Tenisowego GAT Gdańsk.
Maciej Kos, mieszkaniec Wejherowa sklasyfikowany na 40 pozycji w rankingu PZT, wygrał w meczu finałowym z 17-letnim Maksymem Jezierskim STK Sopot (126 PZT) 6:0, 6:0.
Maciej Kos w półfinale pokonał rozstawionego z nr 2 Zołtana Szabo (GAT Gdańsk) 2:6, 6:4, 10:4, zaś w ćwierćfinale wygrał z (na zdjęciu, 56 PZT) Maksymilianem Walkowskim (Don Balon Gdańsk) 2:6, 6:4 i 10:4.
Rozstawiony z numerem czwartym 17-letni Maksym Jezierski (126 PZT) pokonał w półfinale po bardzo wyrównanej i zaciętej walce rozstawionego z numerem pierwszym (na powyższym zdjęciu) 18-letniego Mateusza Klimka (GAT Gdańsk) 7:6 (3), 7:6 (7).
Z kolei Mateusz Klimek (GAT Gdańsk) w ćwierćfinale pokonał 13-letniego Jana Downara (GAT Gdańsk) z miejscowości Lniska 6:2, 6:4. Na zdjęciu Downar nie zdążył schować nogi przed piłką autową, która go uderzyła i przez to stracił punkt.
W tym meczu ćwierćfinałowym musiał interweniować sędzia mistrzowskich zawodów Tomasz Pazik, bowiem Downar twierdził, że piłka przeciwnika była autowa, a Klimek że była dobra, zahaczając o końcową linię.
Sędzia Tomasz Pazik podjął decyzję, że piłka była dobra, a to nieco wyprowadziło z równowagi Jana Downara.
W drugim secie Downar prowadził w miarę wyrównaną wymianę piłek z Klimkiem, lecz z gry dodatkowo wybiła go przerwa potrzebna na wymianę naciągu w rakiecie. Panowie tenisiści, zwycięzca tego turnieju Maciej Kos miał ich ze sobą aż siedem...