piątek, 19 czerwca 2020

Dwie Katarzyny w drodze do finału debla w Gdańsku

W drodze do finału pierwszego z dziewięciu turniejów LOTOS PZT Polish Tour, rozgrywanym (17-20 czerwca 2020) w Gdańsku, w ćwierćfinale debla kobiet 4 PZT Katarzyna Kawa (1) małopolskie w parze z 2 PZT Katarzyną Piter (WKS Grunwald Poznań) zagrały z parą 10 PZT Pauliną Jastrzębską (Sopot Tenis Klub) i 16 PZT Aleksandrą Jeleń ( Warszawski Klub Tenisowy Mera).
Wiele ożywienia do gry, zwłaszcza w drugim secie przegranym 4:6, wnosiła Aleksandra Jeleń, coraz silniej uderzająca piłki.
Z głębi kortu przy wymianie długich piłek, dobrze dawała sobie radę Katarzyna Piter.
Dwie Katarzyny Kawa i Piter, to dobrze zgrane partnerki, potrafiące szybko odczytywać grę i podejmować skuteczne rozwiązania.
Aleksandra Jeleń niemal po każdej udanej swojej zagrywce wykrzykiwała jakieś dziwne słowa. Kibice zastanawiali się w jakim one są języku, bo na pewno nie polskim. Były przypuszczenia na tajski.
Paulina Jastrzębska walczyła na tyle dzielnie, że raz nawet się wywróciła na korcie i musiała zmyć sobie zabrudzone mączką ceglaną dłonie.
10 PZT Paulina Jastrzębska (Sopot Tenis Klub) i 16 PZT Aleksandra Jeleń (Warszawski Klub Tenisowy Mera) w drugim secie nawet przełamały przeciwniczki i po przegranym pierwszym secie 0:6, zanosiło się na to, że mogą nawet wygrać seta drugiego.
Katarzynie Kawie nawet nie przeszkadzał przeprowadzany obok na korcie wywiad ze zwycięzcą półfinału singla Dawidem Michalskim (2) nad Pawłem Ciasiem (6) w setach 1:6, 6:3, 6:3.

Końcówka drugiego seta należała jednak do dwóch Katarzyn, które wygrały 6:4.
W półfinale po stosunkowo krótkiej przerwie, dwie Katarzyny Kawa i Piter zagrały z parą (na zdjęciu od lewej) 19 PZT Marceliną Podlińską (KS Górnik Bytom) i 21 PZT Wiktorią Rutkowską (AZS Poznań).
Dwie Katarzyny wygrały półfinał z Marceliną Podlińską i Wiktorią Rutkowską 6:2, 6:2. W sobotnim finale zmierzą się z parą 34 PZT Magdalena Frech (KS Górnik Bytom) i 3 PZT Anastasiya Shoshyna (WKS Grunwald Poznań)
Trecie miejsce zdobyła para 19 PZT Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom) i 21 PZT Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań). Na zdjęciu wraz z trenerami.