sobota, 14 września 2019

Chętnych pięć par deblowych na WTK Sopot Cup Młodziczek

Dziesięć tenisistek bierze udział w turnieju tenisowym WTK Sopot Cup Młodziczek do lat 14. Oprócz gier singlowych w trzech wylosowanych grupach A, B, C, wyjątkowo wszystkie dziesięć tenisistek wyraziło akces gry w debla. Niedawno temu, ale jeszcze podczas letnich wakacji, na turnieju w Łęczycy grało 12 młodziczek i debel się nie odbył, bo tenisistki z centralnej Polski nie chciały się zbytnio przemęczać /!/ Pomorzanki to co innego. Brawo dziewczyny!
W losowaniu par deblowych oprócz sędziego naczelnego Kamila Wiśniewskiego, uczestniczyła też para deblowa Emilia Amerski i Zuzanna Łosińska.
I ta para deblowa Amerski/Łosińska jako pierwsza rozegrała pierwszy turniejowy mecz deblowy. Nowe piłki tenisistkom wręczył sędzia naczelny Kamil Wiśniewski.
Następnie pomiędzy dwoma parami deblowymi odbyło się losowanie poprzez ruch obrotowy rakietą tenisową. Para Nina Jastrząbek (Nowa Gdynia) i Zuzanna Kalisz-Fedoruk (STK Sopot) wygrała podanie serwisowe.
Pierwszego seta 6:2 wygrała para Emilia Amerski (Centrum Tenisa Don Balon) z Zuzanną Łosińską (STK Sopot).
W drugim secie wiary w siebie nabrały Nina Jastrząbek i Zuzanna Kalisz-Fedoruk, cały czas mając o jednego gema więcej. Prowadziły kolejno 4:3, 5:4 i 6:5.  Ba, przy stanie 5:4 miały nawet dwie piłki setowe i przy stanie w setach 1:1 doprowadziłyby do super tie-breaku. Niestety zawiodła celność uderzeń i przeciwniczki doprowadziły do remisu 5:5 w gemach.
W drugim secie przy stanie 6:5 dla Jastrząbek/Kalisz-Fedoruk, wreszcie o silnym i celnym serwowaniu przypomniała sobie Zuzanna Łosińska. Asami doprowadziła do remisu w gemach drugiego seta 6:6.
W tie-breaku drugiego seta, dwa razy musiał interweniować sędzia naczelny Kamil Wiśniewski, aby ustalić, czy ślad po piłce był styczny z linią czy też nie.
Ostatecznie, po znakomitej grze przy siatce Emilii Amerki,  tie-breaka w drugim secie wygrały 7:4 te wyższe wzrostem tenisistki Amerski/Łosińska (na zdjęciu po prawej) i to one awansowały do niedzielnego (15 września 2019) finału debla młodziczek. Tego dnia odbędą się też półfinały i ewentualnie finał gry singlowej.