piątek, 20 września 2019

VI Bieg Grodzisko Cross 2019

6,5 km trasę w VI Biegu Grodzisko Cross 2019, województwo pomorskie, jako pierwszy pokonał Robert Burczyk ze Starogardu Gdańskiego w czasie 23:57 minut.
Drugi na mecie VI Biegu Grodzisko Cross był Marcin Mikuś z Tczewa 23:59.
Trzecie miejsce w kategorii open zajął Grzegorz Noga ze Skórcza 24:04.
Na dobrym wysokim miejscu na metę wbiegł z numerem startowym 7 Leszek Czaja ze Starogardu Gdańskiego, który w kategorii wiekowej 40-049 zajął drugie miejsce 24:22 minuty.
Medale bezpośrednio po przekroczeniu linii mety zawodnikom wręczał były biegacz na długich dystansach, przedsiębiorca budowlany Bogdan Dulleck, pochodzący ze Starogardu Gdańskiego.
Wzajemne gratulacje składają sobie Leszek Czaja i Dariusz Jarzyński ze Starogardu Gdańskiego, który w kategorii wiekowej 40-49 zajął pierwsze miejsce z czasem 24:11.
W towarzystwie współorganizatorów VI Biegu Grodzisko Cross wywiad ze zwycięzcą biegu głównego na 6,5 km Robertem Burczykiem przeprowadza spiker zawodów Ryszard Różycki.
Jako 14 na metę wbiegł Mirosław Nowacki ze Starogardu Gdańskiego, który zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej 50-59 z czasem 27:30.
Jako 15 linię mety pokonał Robert Kordecki z Wielkiego Klincza, który w kategorii wiekowej 20-29 uplasował się na trzecim miejscu z czasem 27:34.
O Mirosława Nowackiego zabiegało sporo osób, które wręczały drewniane medale biegaczom po pokonaniu przez nich lini mety.
Jako trzecia z kobiet z numerem startowym 69 linię mety pokonała Weronika Wójcik-Wicka ze Starogardu Gdańskiego z czasem 28:39.
Niektórzy biegacze czułymi uściskami odbierali gratulacje od swoich najbliższych.
Jako 30 linię mety pokonał Szymon Kuc z Owidza z czasem 29:35.
Z numerem startowym 42 Robert Prabucki z Owidza, który jako 35 wpadł na metę z czasem 29:59. Miejsce 34 zajęła Katarzyna Butowska ze Starogardu Gdańskiego z numerem startowym 5, która w kategorii wiekowej 30-39 zajęła pierwsze miejsce z czasem 29:58.
Robert Prabucki z podziwem patrzył na Katarzynę Butowską, która na mecie była tuż przed nim z czasem o jedną setną lepszym od niego.
39 na mecie był Henryk Kołodziejczyk ze Zblewa z czasem 30:40.
45 na mecie był Edward Waśniewski z Pelplina, który w kategorii wiekowej 60-69 zajął pierwsze miejsce z czasem 31:12. Medal wręczył mu Mikołaj Nowak, syn Janusza wieloletniego trenera LA na Kociewiu.
Z numerem startowym 3 jako 49 na mecie wbiegł Grzegorz Błaszczuk z Mikołajek Pomorskich z czasem 32:00.
57 na mecie była z numerem startowym 74 Małgorzata Rogalska z Kolincza, która w kategorii wiekowej 40-49 zajęła pierwsze miejsce z czasem 33:23.
Z numerem startowym 65 Łukasz Złotucha z Górowa Iłowieckiego, który na mecie był 62 z czasem  34:26, a tuż za nim na miejscu 63 wbiegła Grażyna Witt z Sopotu, która w kategorii wiekowej 50 plus zajęła pierwsze miejsce z czasem 34:27.
Z numerem startowym 33 Andrzej Malek z Kościerzyny na 65 miejscu z czasem 34:49.
Z numerem startowym 2 Barbara Bielińska ze Starogardu Gdańskiego, 68 na mecie z czasem 35:45.
Z numerem startowym 25 Agnieszka Kruszyńska z Miłobądza 72 na mecie, która w kategorii wiekowej 30-39 zajęła trzecie miejsce z czasem 36:16.
Z numerem startowym 83 Marietta Sroka z Borzechowa, 76 na mecie z czasem 37:39. Medal wręcza jej Bogdan Dulleck.
Z numerem startowym 62 Roma Żywicka z miejscowości Sarnowy, 79 na mecie z czasem 38:15.
Z numerem startowym 64 Arkadiusz Sobczak z Górowa Iławeckiego, miejsce 80 z czasem 38:40.
Z numerem startowym 50 Danuta Szczypkowska z Borzechowa 81 na mecie z czasem 38:55.
Zawody na bieżąco komentował zawodowy spiker Ryszard Różycki, absolwent gdańskiej AWFiS, która to sportowa uczelnia w dniach 6-8 września 2019 obchodziła skromne 50-lecie swego istnienia.