niedziela, 15 września 2019

W parach deblowych Gdańsk połączył się z Sopotem

Na pięć żeńskich deblów kadetek do lat 14, biorących udział w turnieju WTK Sopot 14-16.09.2019, niedzielny finał wygrała para od lewej Zuzanna Łosińska (STK Sopot) i Emilia Amerski (Centrum Tenisa Don Balon). Pokonały one parę Hanna Giżewska (STK Sopot) i Laura Starczewska (GAT Gdańsk)  6:7 (1), 6:2 i super tie-breaka 10:6. Najlepszym nagrodzonym deblistkom asystuje dyrektor turnieju Jarosław Zieliński.
Zwycięska para Zuzanna Łosińska (STK Sopot) i Emilia Amerski (Centrum Tenisa Don Balon), w pierwszym secie przegrywały już 3:5, aby po wzmocnieniu siły uderzeń wygrać kolejne trzy gemy i objąć prowadzenie 6:5. Miały też piłkę setową, ale nie wykorzystały nadarzającej się okazji i przeciwniczki doprowadziły do wyrównania 6:6 i łatwo wygrały tie-breaka 7:1.
Zgromadzona na trybynach publiczność mogła podziwiać jak Zuzanna Łosińska (STK Sopot) i Emilia Amerski (Centrum Tenisa Don Balon) wygrały drugiego seta 6:2 i przy remisie w setach 1:1 doszło do super tie-breaku wygranego 10:6.
W ćwierćfinle (na zdjęciu) para Maja Milżyńska (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) i Natalia Stasiak  (Sopot Tenis Klub) pokonały parę Julia Czerwonka  (Sopot Tenis Klub) i Pola Malicka (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) 6:3, 6:3, ale w półfinale uległy ostatecznie zdobywczyniom drugiego miejsca turniejowego parze Hanna Giżewska (STK Sopot) i Laura Starczewska (GAT Gdańsk) 4:6, 1:6. W poniedziałek godz. 11 na STK finał singla Emilia Amerski (Gdańsk) kontra partnerka deblowa Zuzanna Łosińska (Sopot).