sobota, 9 stycznia 2016

Cichocka i Jabłoński najlepsi w 63. Plebiscycie Sportowym Dziennika Bałtyckiego

Lekkoatletka w biegach średnich Angelika Cichocka z SKLA Sopot (na zdjęciu powyżej z MP w Krakowie) zebrała najwięcej głosów czytelników w 63. Plebiscycie Sportowym Dziennika Bałtyckiego. W jej imieniu nagrodę odebrał Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA Sopot.
Pięściarz Tomasz Jabłoński otrzymał od kapituły tytuł Sportowca Roku 2015, a od marszałka pomorskiego czek na 10 tys. zł.
Swoje miejsca z poprzedniego głosowania powtórzyli – drugie, żeglarz Piotr Myszka z klubu AZS AWFiS Gdańsk i trzecie siatkarz gdańskiego Lotosu Trefla Mateusz Mika. Pierwszy z nich na igrzyskach w Rio de Janeiro 2016 ma już miejsce zapewnione, a drugi o nie walczy w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie.
Wysokie czwarte miejsce zajął w sportowym plebiscycie lekkoatleta Patryk Dobek (na powyższym zdjęciu z MP w Krakowie), klubowy kolega Cichockiej, który jest ogromną nadzieją polskich płotków na 400 m.
Widzowie dowiedzieli się, że popularność windsurfingu potwierdza wysokie piąte miejsce Małgorzaty Białeckiej z SKŻ Hestia Sopot. Dobry występ polskich piłkarek ręcznych podczas grudniowych mistrzostw świata w Danii nie był bez znaczenia w przypadku wysokiego miejsca Moniki Kobylińskiej. Zawodniczka Vistalu Gdynia w głosowaniu czytelników Dz. B. zajęła szóstą pozycję.
W pierwszej „10” od dość dawna nie było rugbisty. Siódme miejsce Roberta Kwiatkowskiego z RC Lechia Gdańsk może będzie początkiem nowej tradycji.
Oprócz Mateusza Miki, uznanie czytelników gazety zyskał kolejny siatkarz Piotr Gacek (na powyższym zdjęciu), znakomity libero Lotosu Trefla Gdańsk, który zajął ósme miejsce.
Florecistka Sietom AZS AWFiS Gdańsk Anna Szymczak dobry dla siebie 2015 rok zakończyła w plebiscycie na dziewiątym miejscu. Dziesiąte miejsce przypadło dla młodego wioślarza AZS AWFiS Gdańsk Mateusza Biskupa, który swoje umiejętności będzie mógł potwierdzić za kilka kilka miesięcy na igrzyskach w XXXI Letnich Igrzyskach w Rio de Janeiro (5 - 21 sierpnia 2016 roku).
Kibice wyłonili zwycięzców w głosowaniu SMS-owym. W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca 2015 roku na Pomorzu zwyciężył Paweł Struck ze Studia Tańca Dance Flow, z powiatu puckiego, który zdobył 2330 głosów. Na kolejnych miejscach uplasowali się Konrad Noga (Żuławy Nowy Dwór Gdański) - 1731 głosów i Szymon Szyszko (Automobilklub Morski Gdynia) - 1350.
Najpopularniejszym trenerem 2015 roku na Pomorzu został Krzysztof Kaźmierczak (Mad Dogs Team Kartuzy) - 1396 głosów. Kolejne miejsca zajęli Karol Kusaj (Sokół Ełganowo, powiat gdański) - 1209 i Wojciech Wasiakowski (WKB Gryf Wejherowo) - 752.
Najpopularniejszą drużyną 2015 roku na Pomorzu został Beniaminek 03 Starogard Gdański (piłka nożna, powiat starogardzki) - 1747 głosów. Pozostałe miejsca na podium - MTS Real Myszewo (piłka nożna, powiat malborski) - 1738 i RC Czarni Pruszcz Gdański (rugby, powiat gdański) – 1604 głosów (na powyższym grupowym zdjęciu w czerwonych strojach). Rugbyści z Pruszcza chcą w tym roku awansować do ekstraligi.
Uczestniczący w gali znany trener Bobo Bogusław Kaczmarek ze zdziwieniem patrzył, z jakiego to powodu w pierwszej dziesiątce nie uplasował się żaden z piłkarzy nożnych? Pociesza się tym, że w plebiscycie drużynowym dwa pierwsze miejsce zajęły piłkarskie zespoły z powiatów starogardzkiego i malborskiego.
Pierwszy, powiatowy etap głosowania na najpopularniejszych sportowców w 63 Plebiscycie Sportowym "Dziennika Bałtyckiego" był przeprowadzony równocześnie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, oraz w powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansowali do drugiego, regionalnego etapu głosowania, zachowując swoje głosy.
Na powyższym zdjęciu trener judo Jarosław Romanowski z UKS Galeon Gdynia, otrzymuje dyplom uznania za zajęcie pierwszego miejsca w plebiscycie na Najpopularniejszą Drużynę Pomorza z rąk Jowity Twardowskiej, dyrektor ds. komunikacji w Grupie Lotos oraz Adama Mauksa, kierownika działu sportu Dziennika Bałtyckiego.
Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe - 3000 zł za pierwsze miejsce, 2000 zł za drugie miejsce i 1000 zł za trzecie miejsce w rankingu. Zostały one wręczone w piątek, 8 stycznia 2016 r. podczas uroczystej gali, która odbyła się w studio TVP Gdańsk i prowadzona ze sportowym znawstwem przez polską kick-boxerkę i posłankę na Sejm Iwonę Guzowską oraz red. Tomasza Sielowończyka, była transmitowana na żywo w Telewizji Gdańsk.