niedziela, 31 stycznia 2016

ESTER RADA GWIAZDĄ NA GDAŃSKIM NIEBIE

ESTER RADA, izraelska piosenkarka i aktorka, urodzona w 1985 roku, jedna z najbłyskotliwszych karier ostatnich lat, wystąpiła w ostatnia niedzielę 31 stycznia, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, w ramach Koncertu Noworocznego im. Jana Heweliusza.

Wydarzenie stanowiło integralną część Święta Gdańskiej Nauki.

Ambasadorem Koncertu Noworocznego był Adam Sztaba (na zdjęciu w środku) – znany polski kompozytor, pianista, dyrygent, aranżer oraz producent muzyczny. Koncert poprowadziła dwójka dziennikarzy Małgorzata Rakowiec z TVP Gdańsk i Tomasz Galiński z Radia Gdańsk.
Podczas tego wydarzenia kulturalnego scenografia nawiązywała do astronomicznego patrona i była bogata w multimedia oraz różnobarwne aranżacje świetlne.

W połowie koncertu podczas solowego występu perkusisty, chwilę przerwy na dostrojenie strun wykorzystał gitarzysta akustyczny.
Ester Rada w 2014 roku wydała swoją drugą płytę. Występowała na deskach Teatru Habima, służyła w izraelskim wojsku. Muzyka Ester to mieszanka ETHIO – JAZZ, FUN, SOUL oraz RNB. 
Pod koniec koncertu piosenkarka zachęciła widzów do powstania z krzeseł i klaskania oraz poruszania ciałem w rytm muzyki. Doskonałym wyczuciem rytmu wykazał się Jacek Skarbek (na powyższym zdjęciu) - Prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o. któremu tylko do czasu zdołała dorównać żona Elżbieta.

Znacznie lepszą kondycją wykazała się żona Emilia wiceprezydenta miasta Gdańska ds. polityki komunalnej 34-letniego Piotra Grzelaka. Większość widzów już „wymiękła” i zajęła miejsca siedzące, a ta dwójka aż przez dwa utwory wyginała swoje ciała w rytm porywającej muzyki. Brawo!

Już w ramach bisów Ester Rada rozwiązała kok czarnych włosów i je rozpuściła na biały żakiet, co jeszcze bardziej podkreślało jej urodę.

Na zakończenie koncertu wiceprezydent Miasta do spraw polityki przestrzennej Wiesław Bielawski wręczył izraelskiej piosenkarce – ku jej zaskoczeniu - certyfikat gwiazdy gdańskiej nauki i nieba, a prezes Fundacji Gdańskiej Mateusz Kusznierewicz bukiet wielobarwnych kwiatów.

Piosenkarce towarzyszył 6-osobowy zespół, w składzie dwie gitary, elektroniczne organy, perkusja, saksofon i puzon. Z instrumentów tych muzycy wydobywali bardzo ciekawe dźwięki.

Fot. Włodzimierz AmerskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz