piątek, 22 stycznia 2016

Łzy i wzruszenia w Dniach Babci i Dziadka

Przez dwa kolejne dni 21 i 22 stycznia, swoje święto miały babcie i dziadkowie. Z tej okazji gościliśmy w jednym z najstarszych - Niepublicznym Przedszkolu  „Krasnal” przy ul. Żuławskiej 108 w Gdańsku.

Średniaki, czyli dzieci w wieku zaledwie czterech lat, pod opieką nauczycielek, przygotowały trwający wyjątkowo długo, jak na takich maluchów, bo aż pół godzinny występ. Złożyły się na niego różne piosenki, wierszyki, również w języku angielskim oraz tańce i życzenia złożone pod adresem babć i dziadków.

Życzenia dla osób zasiadających na widowni na małych krzesełkach. Osób, które z ogromnym wzruszeniem, a nawet ze łzami w oczach, podziwiały występy swoich wnucząt. Większość osób z widowni, małymi kamerami, aparatami fotograficznymi i telefonami komórkowymi, utrwalało występy swoich pociech.

Na zakończenie półgodzinnego występu, po gromkich oklaskach, mali aktorzy obdarowali swoje babcie i dziadków okolicznościowymi upominkami.

Wszyscy wspólnie udali się następnie na poczęstunek do przedszkolnej stołówki, gdzie zasiadając przy małych stolikach zajadali się słodyczami. Nam udało się podpatrzyć i utrwalić, jak babcia Krysia Ilska wyraziła ogromne zdziwienie, po dowiedzeniu się od babci Zosi Zienkiewicz, że ich wnuk Tymoteusz wszystko zjada w przedszkolu, nawet zupy, choć w domu uchodzi za niejadka.

Widowisko, jak powiedziała na powitanie gości, dyrektorka przedszkola nr 19 Izabela Brzoskowska-Heńska, zostało przygotowane dla tych, którzy mają czas dla wnucząt. Są ludźmi cierpliwymi, dbającymi o bezpieczeństwo swoich pociech. Są wyrozumiali, ludźmi mającymi duże doświadczenie życiowe, nie strofujący swoich ukochanych czterolatków. Stanowią oni ostoję swoich rodzin na długie lata. Dają perspektywę czasu, mądrość życiową i w przeciwieństwie do rodziców, pozwalają pofolgować swoim brzdącom.
Za tańce odpowiedzialna była Urszula Wiecka i Magdalena Michiej-Tołstyko, za muzykę Beata Jóźwiak, a całością koordynowała Dorota Brajewska.

Wła-49 (amerski49@wp.pl)
Fot. Włodzimierz Amerski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz