niedziela, 10 stycznia 2016

Ryszard Świlski pomorskim Beckhamem

Do znanego angielskiego piłkarza Davida Roberta Josepha Beckhama został przyrównany Ryszard Świlski, członek Zarządu Sejmiku Województwa Pomorskiego. Tego publicznego porównania dokonał red. Tomasz Sieliwończyk na koniec gali 63. Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego, jaka 8 stycznia odbyła się w gdańskim studio TVP.

Ryszard Świlski wręczający nagrody najlepszym sportowcom i trenerom (na powyższym zdjęciu siedzący u boku Jowity Twardowskiej, dyrektor ds. komunikacji w Grupie Lotos), nawet nie mógł odnieść się do tego porównania, bo program emitowany na żywo akurat dobiegł końca.

Tomasz Sieliwończyk (na powyższym zdjęciu drugi z lewej) swoje porównanie uzasadnił charakterystycznym ubiorem i fryzurą Świlskiego oraz jego czynnym uprawianiem sportu poprzez udział w biegach ulicznych i grą w piłkę nożną.

Ryszard Świlski jest na tyle w dobrej kondycji fizycznej, że bierze udział nawet w ulicznych maratonach, kończąc je na w miarę dobrych pozycjach.
Z portalu Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego możemy wyczytać, że Ryszard Świlski urodzony w 1971 roku w Gdańsku, ukończył Uniwersytet Gdański, uzyskując tytuł magistra politologii, specjalizacja samorząd terytorialny. W latach 1994-1998 radny miasta Pruszcza Gdańskiego - wiceprzewodniczący rady miasta. W latach 1998-2002 radny Powiatu Gdańskiego - przewodniczący rady powiatu. Od 2002 roku do 2005 roku radny Powiatu Gdańskiego - wicestarosta Powiatu, a następnie zastępca burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Żonaty, ojciec dwójki dzieci.

"Daily Mail" podało, że kilka najlepszych zdjęć Davida Beckhama, legendy angielskiej piłki i Ambasadora Dobrej Woli UNICEF, zostało wystawionych na aukcji, która wsparła tą organizację. Pod młotek poszły fotografie byłego piłkarza z różnych okresów w jego życiu.
Przypomnijmy, że urodzony 2 maja 1975 Beckham, to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych piłkarzy. Jest legendą zarówno na boisku, jak i poza nim - od radosnych pisków młodych dziewcząt, do chóralnych śpiewów kibiców. W 2003 roku, za swoje zasługi dla futbolu, został mianowany kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego.
David zawdzięcza swój wizerunek nie tylko osiągnięciom na boisku. Prywatnie związany ze słynną Posh Spice, gwiazdą girlsbandu Spice Girls, zaprezentował światu inne oblicze - kochającego męża i ojca oraz eksperta w dziedzinie mody.


Pomorski Beckham (na powyższym zdjęciu 6 z lewej w górnym rzędzie podczas meczu noworocznego z 2013 roku) też zabiera swoje pociechy na różne imprezy, i to mu się chwali.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz