czwartek, 21 stycznia 2016

Wbijaniem gwoździa uruchomili Akademię Steico

Zamiast symbolicznym przecięciem wstęgi, to wbiciem sporych rozmiarów gwoździa, dokonano uroczystego otwarcia „AKADEMII STEICO”, w Państwowych Szkołach Budownictwa przy Al. Grunwaldzkiej 238 w Gdańsku Wrzeszczu.

Tego precyzyjnego zadania przed południem, ale po śniadaniu, w czwartek 21 stycznia 2016 r. podjęli się wykonać, jako pierwsza Katarzyna Schramek, właścicielka firmy Steico, z główną siedzibą w Monachium. Jej grymas na twarzy jest zrozumiały, bo najgorzej jest wykonać pierwsze uderzenia młotkiem w główkę cieniutkiego stalowego gwoździa. Ale udało się celnie uderzyć aż trzykrotnie.

Już znacznie łatwiejsze zadanie miała do wykonania kolejna osoba - Zbigniew Canowiecki, prezes Zarządu Pracodawców Pomorza, bo najtrudniejsze uderzenia powierzono prezes firmy Steico. Canowiecki skorzystał też z podpowiedzi nadzorującej całą tą precyzyjną operację Renaty Wypasek, dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa. Zwróciła mu uwagę, aby nie brał zbyt zamaszystego zamachu, bo jeszcze nie trafi w wystający gwóźdź młotkiem, a uderzy dłonią i mocno się porani.

Nie mniej trudne zadanie miał do wykonania marszałek pomorski Mieczysław Struk, znany z silnej ręki jako czynny żeglarz. Musiał on z tak dużym wyczuciem trzy razy uderzyć młotkiem, aby nie wbić gwoździa do końca, bo w kolejce na wykonanie tego symbolicznego otwarcia Akademii Steico czekała jeszcze jedna osoba.

Tą czwartą osobą był Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta miasta Gdańska ds. polityki społecznej. Jak zobaczył, jak łatwe czeka go zadanie do wykonania po trzech poprzednikach, to się do rozpuku roześmiał. Równie precyzyjnie dobił gwoździa do drewnianej ściany.
Ta czwórka budowlanych fachowców otrzymała gromkie oklaski od licznie zebranych gości.
Akademia STEICO, to odpowiedź na ciągle rosnące wymagania rynku odnośnie energooszczędności, jakości, ekologii i bezpieczeństwa w budownictwie. Pozwala ona nabyć dodatkowe umiejętności w zakresie budowy domów energooszczędnych przez młodzież szkół budowlanych oraz wszystkich zainteresowanych technologią firmy mającej dwie swoje filie na Pomorzu.
Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz