środa, 18 maja 2016

4.000 pedałów na Kaszubach!Kultowy maraton rowerowy Kaszebe Runda startuje 29 maja !

Jak co roku w ostatnią niedzielę maja Stowarzyszenie RowerOver zaprasza do udziału w największym maratonie rowerowym na Pomorzu – Kaszebe Runda. W tym dniu kaszubskimi drogami przejedzie ok. 2000 kolarzy i kolarek z całej Polski i zagranicy.
W imprezie uczestniczą amatorzy wybierając jedną z trzech tras na dystansach 65, 125 lub 195 km.
 
Regionalne bufety kolarskie
Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne przygotowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, m.in.: plince kaszubskie, jajecznica, szneki z glancem, purcle kaszubskie i ruchanki.

Pakiet startowy
Plastrony bezpieczeństwa z numerami startowymi w jaskrawych kolorach podnoszą poziom bezpieczeństwa startujących. Na mecie każdy uczestnik otrzymuje medal i dyplom z indywidualnym pomiarem czasu.

W strefie regeneracji można skorzystać z masażu po wysiłkowego oraz ciepłego posiłku.

Magister, doktor lub profesor kolarstwa
We współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uczestnikom Kaszebe Runda przyznawane są akademickie tytuły kolarskie - magistra, doktora lub profesora kolarstwa w zależności od przejechanego dystansu.

Kaszebe Runda Challenge
Rywalizacja drużyn firmowych o największą sumę łącznie przejechanych kilometrów. W tegorocznej edycji Kaszebe Runda na starcie stanie ponad 500 pracowników pomorskich firm, m.in. ekipy z ASE, INTEL, LPP, ATENA, XTrack, Infoprojekt, JEPPESEN, DYNATRACE.

- Wiadomo nie od dziś, że sport to zdrowie, a podczas maratonu Kaszebe Runda można się przy tym dodatkowo świetnie bawić. Życzę wszystkim – zarówno zawodowcom, jak i amatorom dwóch kółek, wytrwałości i jazdy z wiatrem! –mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. –Dlatego ogromne gratulacje składam już teraz wszystkim, którzy odważyli się spróbować swoich sił w tak prężnie rozwijającym się maratonie, jakim jest Kaszebe Runda. Powodzenia!


Start: Aqua Centrum Kościerzyna, ul. Hallera 2, w godz. 6.30 – 11.00
Meta: Rynek Kościerzyna 12.00-19.00
Organizator imprezy: Stowarzyszenie RowerOver
Partnerzy i Sponsorzy:
AWFiS Gdańsk, Giant Wrzeszcz, FordStore Euro-Car, Shimano, Stena Line, Aqua Centrum Kościerzyna, Piekarnia-Cukiernia Jarzębińscy, Trójmiasto.pl
Miasto Kościerzyna, gminy: Stężyca, Karsin, Brusy, Sulęczyno, Lipnica, Parchowo, Karsin, Studzienice.
Maraton jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.
 
Ambasadorzy:
JM Rektor AWFiS Waldemar Moska i żeglarz mistrz olimpijski Przemysław Miarczyński. A także była posłanka Iwona Guzowska i były minister sportu, wioślarz mistrz olimpijski Adam Korol (oboje na zdjęciu powyżej, na mecie 2. PZU Maraton Gdańsk).
 
Źródło: Biuro Promocji AWFiS Gdańsk
Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz