piątek, 13 maja 2016

Debiut kranówki na 2. PZU Gdańsk MaratoniePo raz pierwszy w historii gdańskich biegów ulicznych, a konkretnie podczas 2. PZU Gdańsk Maratonu, rozgrywanego w dniach 14 i 15 maja 2016 (sobota-niedziela), sportowcy będą się nawadniać wodą… z kranu. 


Dostarczy ją Saur Neptun Gdańsk, która na co dzień zaopatruje w wodę mieszkańców Gdańska i Sopotu. Jak pokazują badania, jakość wody z gdańskich wodociągów jest zbliżona, a nawet lepsza, niż jakość dostępnych na rynku wód butelkowanych.
- Dostarczenie wody maratończykom to dla nas olbrzymie wyzwanie, ale i prestiż. Wodę będziemy podawać w 14 z 15 punktów nawadniających na trasie. 

Tam gdzie organizatorzy podadzą butelkową, nie ma wodociągu – podkreśla Guy Fournier, prezes Saur Neptun Gdańsk. – Na całej trasie dostarczymy biegaczom 60 tys. kubków z wodą.
Woda podawana maratończykom podawana będzie wprost z hydrantów, a jej jakość zostanie przed imprezą dodatkowo zbadana w laboratorium SNG.
- Laboratorium SNG jest laboratorium certyfikowanym i badamy łącznie 106 parametrów (zarówno fizykochemicznych jak i bakteriologicznych), mimo że prawo obliguje nas do badań tylko 64. Z badań tych wynika, ze woda którą SNG dostarcza mieszkańcom Gdańska i Sopotu jest nie tylko dobra, ale nawet bardzo dobra. To woda w większości średnio zmineralizowana, a więc dostarczy sportowcom niezbędnych im podczas wysiłku mikroelementów, jak wapń, magnez, potas czy sód – dodaje Guy Fournier.


Wzorem jednego z największych na świecie maratonów w Berlinie, Saur Neptun Gdańsk kompletuje instalacje do rozlewania wody na poszczególnych punktach. Będą to specjalne stojaki z rozdzielaczami pozwalającymi podawać wodę zarówno w punktach odżywczych – na długości 70 metrów, jak i w punktach wodnych, na długości ok. 30 metrów.
- Dbając o najwyższą jakość podawanej wody wszystkie instalacje na maraton wykonujemy z produktów posiadających atesty Państwowego Zakładu Higieny – dodaje Stanisław Mikołajski, dyrektor ds. eksploatacji SNG. – Bezpieczeństwo i komfort osób, które będą spożywać wodę podaną w taki sposób są dla nas najważniejsze.


Woda podawana maratończykom pochodzić będzie z ujęć głębinowych – studni trzeciorzędowych, czwartorzędowych i kredowych, co oznacza, że jest to woda naturalnie czysta nie wymagająca skomplikowanych metod uzdatniana.

W 2. PZU Gdańsk Maraton po raz drugi pobiegnie słynny wioślarz, olimpijczyk Adam Korol (na zdjęciu z prawej), z którym, podobnie jak z renomowanym maratończykiem Radosławem Dudyczem (na zdjęciu z lewej) na mecie będzie można sobie zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. 

Fot. Włodzimierz Amerski 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz