środa, 11 maja 2016

Rowerowy Maj – wyniki konkursu plastycznego
Rowerowy Maj wystartował w 2016 roku już w styczniu. Długie zimowe wieczory były doskonałym czasem na przygotowanie kolorowych projektów graficznych, które służą jako źródło inspiracji do tegorocznej koszulki Rowerowego Maja.W konkursie wzięły udział prawie wszystkie gdańskie szkoły podstawowe. Organizatorzy konkursu otrzymali prawie 70 prac wykonanych różną techniką. Nie znająca granic wyobraźnia dziecięca podsunęła wiele ciekawych skojarzeń odnoszących się do możliwości zastosowania rowerów, jak i nie mniej ciekawych interpretacji dotyczących ich budowy. 

Wybór zwycięskich prac był niezwykle trudny, niemniej po długiej

debacie jury konkursu wyłoniło laureatów. 

W kategorii klas 0-III:

Miejsce I – Celina Bulińska, 9 lat, SP 86
 
Miejsce II – Dominika Grodzińska, 8 lat, SP 24
 
Miejsce III – Filip Kawala, 7 lat, SP 81

W kategorii klas IV-VI:

Miejsce I – Aleksandra Szultka, 11 lat, SP 17
 
Miejsce II – Zofia Marcinkowska, 12 lat, SP 92
 
 Miejsce III – Sandra Jodczyk, 12 lat, SP 4


Zgodnie z regulaminem konkursu autorzy trzech najlepszych prac w obu kategoriach otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego. Laureaci I miejsca otrzymali dodatkowo koszulkę z nadrukiem zainspirowanym swoim projektem.  Nagrody zostały wręczone 10 maja 2016 r. podczas VII Kongresu Mobilności Aktywnej, który odbył się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. 
Gratulujemy laureatom, wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do odwiedzenia galerii z nadesłanymi do konkursu pracami. 


Rowerowy Maj 2016 jest już trzecią edycją kampanii, której głównym przesłaniem jest promocja komunikacji rowerowej i codziennej aktywności fizycznej.
W 2015 roku do gdańskich podstawówek dojeżdżało na rowerach, hulajnogach, deskorolkach oraz rolkach ponad 10 tysięcy uczniów. W sumie wykonali aż 247 tysięcy aktywnych podróży.


Atrakcyjna formuła tej rowerowej zabawy sprawiła, że kampania Rowerowy Maj z roku na roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz