sobota, 27 sierpnia 2016

51. Międzynarodowy Festiwal Chodu - Puchar Poczty Polskiej


Impreza odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2016 r. w Gdańsku przy ul. Podwale Staromiejskie i będzie trwać w godzinach od 13 do 18. Poprzez modyfikację trasy w okolicy ul. Podwale Staromiejskie zwiększony zostanie zasięg jej lepszego odbioru. 
We współpracy z Muzeum II Wojny i Muzeum Poczty Polskiej odbywać się będzie Festyn Edukacyjny dla mieszkańców i uczestników. Na firmowych stoiskach będzie można m.in. obejrzeć filmy historyczne.
Jak mówi Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia Gdańsk, będącego organizatorem Festiwalu, planowany jest udział 800 uczestników. Mając na względzie misję promocji sportu powszechnego rozbudowany został Prolog "Chód z Listonoszem" /1000m dla 600 uczestników- rodzice i dzieci, młodzież, starsi /. W tym chodzie zwycięzcami będą wszyscy, którzy staną na starcie i osiągną metę. Głównym wydarzeniem sportowym będzie Chód Kobiet i Mężczyzn /10 km/ o Puchar Prezesa Poczty Polskiej z udziałem czołówki polskiej i chodziarzy z krajów UE. Chód Juniorów i Juniorek 20 km oraz Chód Młodzieżowców 20 km będą miały status Mistrzostw Polski PZLA. 
Na klasycznym dystansie 5 km zostanie rozegrany Chód Juniorek Młodszych, Mistrzostwa Regionu Młodzików i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów. Na dystansie 3 km Mistrzostwa Regionu Młodziczek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz