wtorek, 30 sierpnia 2016

Redaktor Szpakowski pręży mięśnie

Zbliża się termin pierwszego, po wielu latach od zakończenia studiów, zjazdu rocznika 1969-1972 Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego imieniem Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku Oliwie. Uczelni, która od 2001 roku funkcjonuje jako Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, zaś status akademii nadano jej dwadzieścia lat wcześniej, bo w 1981 roku, po przekształceniu WSWF w AWF Gdańsk.
Zjazd tego pierwszego rocznika WSWF Gdańsk odbędzie się w dniach 9-10 września 2016 roku (piątek-sobota) w murach macierzystej uczelni.


Imprezę poprowadzi znany komentator telewizyjny redaktor Dariusz Szpakowski, absolwent tej uczelni z tegoż rocznika (na powyższym zdjęciu pierwszy z lewej).
Przygotowując zdjęcia na okolicznościową wystawę (we wtorek 30 sierpnia 2016 r. zatwierdzając je do druku w istniejącym od 1946 roku oliwskim zakładzie Pan Fotograf), wcześniej w domowym archiwum natrafiłem m.in. na zdjęcie wykonane w 1971 roku podczas obozu letniego w miejscowości Piękna Góra na Mazurach. No i oczywiście rozpoznałem trójkę studentów z grupy G, pozujących do pamiątkowego zdjęcia.
Dzielnie mięśnie prężą od lewej: Darek Szpakowski, Piotrek Zielątkiewicz i Marek Włodek Amerski.
Pierwszy rocznik gdańskiej WSWF był wyjątkowo liczebny, bo jeszcze ten z powojennego dużego przyrostu naturalnego. Był to rocznik rozpoczynający w 1969 roku funkcjonowanie wyższej uczelni - WSWF, po przekształceniu z dotychczasowego Studium Nauczycielskiego Wychowania Fizycznego.
Na tym roczniku studia rozpoczęło 240 osób w 8 grupach od A do H, zaś dyplomy ukończenia uczelni uzyskały tylko, albo aż 159 osób.
Na I zjazd rocznika 1969-72 zgłosiło się i opłaciło 150 zł za udział w balu ponad 60 osób. Są to osoby mieszkające obecnie m.in. w Chojnicach, Częstochowie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Lubawie, Łodzi, Miłobądzu, Nowym Sączu, Olsztynie, Opolu, Ostaszewie, Płocku, Poznaniu, Suwałkach, Szczytnie, Świnoujściu, Toruniu, Trójmieście, Warszawie, Włocławku, a także w Australii, Austrii, Kanadzie i USA.
Oj, będzie się działo!

Zdjęcie z archiwum domowego Marka Włodka Amerskiego (amerski49@wp.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz