środa, 10 sierpnia 2016

Żużlowe mistrzostwa świata juniorów w Gdańsku

Urokliwa bydgoszczanka, modelka Marcelina Rutkowska, poprowadziła 10 sierpnia konferencję prasową w Sali Herbowej budynku Rady Miasta w Gdańsku, dotyczącą wielkiego finału FIM Speedway U21 World Championship. Zostanie on rozegrany w niedzielę 2 października 2016 na gdańskim Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Podleckiego. Powalczy o medale 18 najlepszych juniorów świata, a jednym z głównych pretendentów do „złota” będzie obecny lider cyklu 21–letni Krystian Pieszczek, gdański wychowanek żużla.
- Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom cyklu za danie mi szansy i przyznanie dzikiej karty. Będę dawał z siebie wszystko i wierzę, że jestem w stanie wywalczyć złoty medal indywidualnych mistrzostw świata. Moim marzeniem jest zakończyć wiek juniorski ze złotem, a fakt, że ostatnie zawody odbędą się na dobrze mi znanym gdańskim torze, dodaje mi tylko siły i wiary – powiedział dziennikarzom lider cyklu Krystian Pieszczek (na zdjęciu powyżej).
- Dziękujemy prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi, że ponownie nam zaufano. Bardzo cieszymy się z tego, że po trzech latach wracamy do Gdańska – powiedział prezes toruńskiej firmy One Sport, Karol Lejman (na zdjęciu drugi z prawej). – Właśnie tutaj rozpoczynaliśmy swoją przygodę z międzynarodowymi zawodami. Naszym zamiarem jest, aby zawody w Gdańsku były wielkim świętem żużla, podobnie jak podczas organizowanych przez nas zawodów o Indywidualne Mistrzostwo Europy. Ceny biletów na mistrzostwa świata w Gdańsku będą bardzo atrakcyjne; ulgowy będzie kosztował 10 zł, normalny 20 zł. Co ważne, wejściówki na finał U21 można już kupować za pośrednictwem serwisu eventim.pl.
Podczas konferencji prasowej, urocza modelka Marcelina Rutkowska połączyła się za pośrednictwem Skype’a z Armando Castagną – dyrektorem Komisji Wyścigów Torowych: - Praca, którą wykonuje One Sport jest doskonała. Byłem 18 czerwca w brytyjskim mieście King’s Lynn, gdzie rozpoczęła się rywalizacja najlepszych młodych żużlowców świata. Widziałem ten duży wysiłek, który cały team włożył w organizację tych zawodów żużlowych. Nasze rozmowy trwały dużo wcześniej, nie tylko przez kilka ostatnich miesięcy. Tamta ciężka praca teraz procentuje.
W mojej ocenie mistrzostwa świata juniorów, to jedne z najciekawszych zawodów. A to dlaczego, gdyż ci młodzi żużlowcy, walczący o złoty medal, mają doskonałą szansę pokazać się szerszej publiczności. Co też istotne, uczą się jazdy na różnych torach, a to później w ich karierach sportowych procentuje. Jak widzimy, w ostatnich latach mistrzowie świata juniorów walczą z powodzeniem w zawodach Grand Prix, SEC i innych. Z pewnością będę obecny 2 października podczas finału w Gdańsku. Do zobaczenia! – zakończył internetową rozmowę Armando Castagna.
W konferencji prasowej uczestniczył Mirosław Zdanowicz, przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Gdańska, w latach 1970-1990 trener kadry narodowej w motocrossie, 1990-1999 szef Głównej Komisji Sportu Motocyklowego. Podczas rozmowy z uroczą modelką Marceliną Rutkowską przyznał, że sporty motocyklowe przyciągają bardzo ładne dziewczyny. Tak samo było podczas organizowanych przez niego ośmiokrotnie w latach 1992-1999 Grand Prix Polski w Motocrossie, na torze w Gdyni Kolibkach.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz