czwartek, 11 sierpnia 2016

IV Pomorskie Święto Wisły

IV Pomorskie Święto Wisły odbędzie się w dniach 20-21sierpinia 2016 (sobota-niedziela) na terenie dwóch powiatów tczewskiego i sztumskiego oraz dziewięciu miast: Gdańsk, Gniew, Grudziądz, Kwidzyn, Malbork, Pelplin, Świecie, Tczew i Wisła. Uczestnikami międzynarodowej imprezy będą goście z Ukrainy, Niemiec i Litwy oraz terenu całej Polski.
Ta dwudniowa impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem: Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, ministra MSWiA, ministra GMiŻŚ, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Starosty Powiatu Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Tczewskiego Barbary Kamińskiej, Prezesa Polskiej Izby Turystyki.
W programie:
 1. Międzynarodowy Bieg 10 km nad Wisłą w Tczewie, (zapisy: www.maratonypolskie.pl)
 2. Marsz Nordic Walking, trasa 5 km, Most Knybawski – Most Tczewski,
 3. Rowerowy Rajd Gwiaździsty do Tczewa, (zapisy: klubkociewiak@wp.pl)
 4. Wyścigi Smoczych Łodzi na Nogacie w Malborku,
 5. Wyścigi czwórek wioślarskich – Polska – Litwa – Niemcy – Ukraina, od Mostu Knybawskiego do Mostu Tczewskiego, 

 6. IV Międzynarodowy Spływ Kajakowy – Pelplin – Gniew,
 7. Skimboarding (skimboard) – sport wodny polegający na jeździe (ślizgu) na desce po fali lub płytkiej warstwie wody,
 8. Rajd motocyklowy z miast partnerskich do Tczewa,
 9. Loty dwoma balonami nad Wisłą,
 10. Zawody wędkarskie na Wiśle,
 11. Turniej szachowy,
 12. Festyn wiślany na Bulwarze Nadwiślańskim niedziela 21.08. 2016 w godz. 12.00-22.00 (stoiska gmin i sponsorów, konkursy z nagrodami, dmuchane zamki, eurobangee) . Wystąpi zespół kociewski Burczybas i zespół „Little Wing” z Bydgoszczy.
 13. W ramach cyklu „Ogrody sztuk” 20 sierpnia (sobota) w parku tczewskim o godz. 17 rozpocznie się „Maraton muzyczny przeżyjmy to jeszcze raz”. Usłyszymy muzykę tak znanych zespołów jak The Beatles i Czerwone Gitary.
Cele i założenia imprezy to:
· Promowanie szlaku wodnego Kociewia rzekami Wierzycą i Wisłą.
· Ożywienie wodnego ruchu na Wiśle w ramach akcji „Autostrada Wodna na Wiśle” oraz Pętla Żuławska.
· Popularyzacja kajakarstwa i żeglarstwa jako formy rekreacji fizycznej i turystyki wodnej na Wiśle,
· Promowanie zabytków Pomorza, Kociewia i Ziemi Tczewskiej.
· Promowanie Mostu Tczewskiego jako unikatowego w skali Europy zabytku Inżynieryjnego i Historycznego.
Organizatorzy zapraszają do udziału w IV Międzynarodowym Spływie Kajakowym organizowanym w ramach IV Pomorskiego Święta Wisły. Spływ odbędzie się dniach 20-21.08.2016 na trasie Pelplin – Gniew (rzeka Wierzyca, nocleg na zamku) i dla chętnych spływ Wisłą w Tczewie.
Trwają zapisy do biegu na 10 km - Mistrzostwa Polski Urzędników, Mistrzostwa Polski Kolejarzy, Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w biegu ulicznym na 10 km, Mistrzostwa Tczewa i Powiatu w biegu ulicznym na 10 km.
Zapisy odbywają się przez stronę internetową:
Bieg Dzieci - I-III klasy Szkół Podstawowych (ok. 500 metrów), IV-VI klas Szkół Podstawowych, na mecie każde dziecko otrzyma medal i dyplom, limit uczestników 100 dzieci - zgłoszenia w namiocie biura zawodów obok mety biegu od godziny 12:00. Start biegu godz. 13:00. Dzieci zwolnione są z opłaty wpisowej.
Więcej informacji: www.maratonypolskie.pl
UWAGA!
Organizatorzy zapraszają Wolontariuszy i Wolontariuszki do wspólnego tworzenia wspaniałej sportowej imprezy!

Organizatorami i partnerami imprezy są: HOTEL Zamek Gniew sp. z o o., Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki "Kociewiak" w Tczewie, KKS UNIA Tczew, Pomorski Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe Tczew, Starostwo Powiatowe Sztum, Miasta: Gdańsk, Gniew, Grudziądz, Kwidzyn, Malbork, Pelplin, Świecie, Tczew i Wisła, a także PSP Tczew, KPP Policji Tczew, Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku, Europejski Park Historyczny Gniew, Bractwo Kurkowe Tczew, ZHP Tczew, TCSiR, TELKAB, ZSE, ZSK, ZSRiK, ZSBiO, ZST, Stowarzyszenie Kulturalne BRAMA, Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Wisły w Tczewie.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz