niedziela, 14 sierpnia 2016

Edukacja morska na plaży w Gdańsku!

Ruch to radość! Przekonały się o tym młode wiekiem osoby, które podczas długiego weekendu, spędziły go aktywnie na gdańskiej plaży. W strefie Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku na PGE Stadionie Letnim przy Molo w Gdańsku Brzeźnie w dniach 13-14 sierpnia 2016, w godzinach 10-17, odbyły się darmowe żeglarskie zajęcia dla dzieci i młodzieży. Pływano obowiązkowo w kamizelkach ratunkowych. Do dyspozycji młodych plażowiczów byli instruktorzy żeglarstwa, którzy poprowadzili szkolenia na wodzie.
Na najmłodszych czekały łódki typu Optimist, natomiast nieco starsze dzieci miały szansę popływać na jachcie szkoleniowym Delphia 16, którego pomysłodawcami są Karol Jabłoński (zawodowy żeglarz, sternik w regatach o Puchar Ameryki, wielokrotny mistrz świata i Europy) i Adam Liszkiewicz (menadżer i trener żeglarstwa). Jednostka przeznaczona jest do nowoczesnego szkolenia podstawowego dla młodych adeptów żeglarstwa. Instruktorem był Łukasz Wosiński (Delphia Sailing Team) zwycięzca tegorocznej edycji regat Energa Sopot Match Race. Była to zatem wyjątkowa okazja do pobierania lekcji u mistrza żeglarstwa, który podszkolił łącznie około setki młodych potencjalnych adeptów żeglarstwa.
Nie zabrakło też teorii – nauki wiązania węzłów oraz zasad bezpieczeństwa na wodzie.


Wszyscy odwiedzający w miniony weekend Stadion Letni przy molo w Gdańsku Brzeźnie mogli również kibicować drużynom startującym w Pucharze Pomorza w piłkę nożną (13-14 sierpnia).
Na plaży w Gdańsku Brzeźnie tuż przy molo rozegrana tez została kolejna edycja Letniej Ligi Siatkówki Plażowej, oddzielnie męskiej i żeńskiej. 
 
Fot. Włodzimierz Amerski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz