niedziela, 1 lipca 2018

82 drużyny w turnieju „Do przerwy 0:1”

Rozgrywane w Rosji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej wchodzą właśnie w decydującą fazę. My postanowiliśmy tymczasem rozegrać nasz lokalny, ale mający już 15-letnią tradycję i renomę turniej dzikich drużyn „Do przerwy 0:1” – mówił już tradycyjnie stojąc na drabinie gdański radny Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator tych zawodów.
Do letniego turnieju przystąpiły 82 drużyny, łącznie 566 piłkarzy m.in. z Gdańska, Gdyni, Kartuz, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego i Straszyna.
Jeszcze w dniu zawodów przyjmowano zgłoszenia. Turniej w sobotę 30 czerwca 2018, tradycyjnie rozegrany został na boiskach przy ulicach Meissnera na gdańskiej Zaspie Rozstaje.
Grano także na nowym boisku przy ul. Opolskiej, na pograniczu gdańskiego Przymorza i Zaspy.
Tym razem w turnieju zagrało pięć żeńskich drużyn, w tym ŁabaTbały z Pelplina, która zajęła czwarte miejsce z 3 punktami i 7 strzelonymi golami. Zespół został doceniony przez organizatorów.
Do udziału w tegorocznych rozgrywkach zaproszone zostały 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce.
Ponadto grał rocznik 2006 i młodsi, rocznik 2003/2005, a także 2000/2002 oraz rocznik 1999 i starsi.
Najmłodszą drużynę turnieju stanowił zespół o nazwie Brazylia Gola (rocznik 2006 i młodsi ) w składzie: Wiktor Kołodziejczak, Szymon Leszczyński, Jaś Lewandowski, Jaś Mystkowski, Adam Osik i Zuzanna Taras – średnia wieku 7,5 roku. Pomimo to, dzielnie walczyli ze starszymi zawodnikami, strzelając nawet kilka goli.
Wśród najmłodszych roczników na bramce stał bramkarz w bluzie sportowej z napisem Tadzio i cyfrą 1 na plecach.
Bramkarz Tadzio dobrze grał na przedpolu i wiele od niego mógłby się nauczyć niejeden z naszych reprezentacyjnych bramkarzy.
Podczas turnieju, równolegle do rozgrywanych meczów, odbyły się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód w narkogooglach, dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Mieli także okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień. Warsztaty odbędą się także przy okazji jesiennej i zimowej edycji „Do przerwy 0:1”.
Zależy nam, aby oprócz świetnej zabawy jaką jest gra w piłkę nożną, zaoferować uczestnikom turnieju również inne ciekawe propozycję. Hasło zawodów „Nie biorę, wybieram piłkę!” ma zwrócić uwagę naszych zawodników, a przede wszystkim ich opiekunów, że problem wszelkiego rodzaju używek tj. narkotyki, papierosy czy alkohol, dotyczy także dzieci i młodzieży. Zadaniem dorosłych jest przekonać młodych ludzi, że warto trzymać się od tych rzeczy z daleka tłumaczył Andrzej Kowalczys.
W kategorii Zespoły Dziewczęce wygrała drużyna Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk. Kolejne miejsca na podium zajęły, drugie Buntowniczki (na zdjęciu powyżej), a trzecie GKS Żukowo.
W roczniku 2006 i Młodsi pierwsze miejsce zajęła drużyna Dzikie Koty. Pozostałe miejsca zajęły ekipy: KP Zaspa, FC Zaspa, GKS Żukowo, Brazylia Gola i Oko.
Rodzice swoimi smartfonami nagrywali piłkarskie poczynania swoich pociech.
Część piłkarzy przyglądała się poczynaniom swoich rywali.
W turnieju uczestniczyły też zespoły, które pod opieką trenerów ustalały strategie swoich kolejnych meczów.
W dusznej hali przy ul. Meissnera byli również co bardziej zapobiegliwi rodzice z 1,5 litrowymi butelkami wody przeznaczonymi dla swoich piłkarskich pociech.
W dużej hali przy ul. Meissnera przez cały czas czuwali ratownicy medyczni. Wśród zespołów z Rocznika 2003/2005 najlepszy okazał się zespół o nazwie Kambodża. Miejsce drugie zajęła ekipa o nazwie Kawał Drużyny, miejsce trzecie zespół Afryka United.
Zwycięzcą z Rocznika 2000/2002 został zespół o nazwie FC Barki, który wyprzedził kolejno zespoły Orły Nawałki oraz AC Pajace.
W tzw. kategorii „Open”, czyli Rocznik 1999 i Starsi zwyciężyła ekipa Coco Chanel. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna Zajezdnicy, a na trzecim ekipa Kalashnikow z Gdyni.
Nagrodę Fair Play, którą ufundował Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska, otrzymały drużyny: Sporting Gdynia, FC Chełm i Leszcze z Matarni oraz Denis Styszyński z KP Zaspa.
Indywidualnie nagrodę fair play otrzymała Adriana Suchanek z drużyny Tolerado.
Wyróżniające się zespoły wystąpiły w następujących składach: Coco Chanel: Karol Grosz, Dawid Raczkowski, Oskar Tur, Maciej Steczyszyn, Maciej Umański.
Dzikie Koty: Michał Bastian, Bartek Bławat, Kajtek Gawlik, Mikołaj Konarski, Kamil Mroziński, Gustaw Panic.
FC Barki: Szymon Abramczyk, Mateusz Kaczyński, Jan Kopania, Dominik Mannischeff, Dawid Wilichowski, Kacper Zaręba,
Kambodża: Łukasz Klik, Wojtek Moniński, Krystian Niepsuj, Marcel Niepsuj, Łukasz Perka.

Jak zawsze turniej wsparło liczne grono instytucji, firm i osób prywatnych, bez których nie udałoby się zorganizować zawodów. Do grona partnerów należą m.in.: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, Bogdan Oleszek - Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, Dobre Wiadomości, SM Rozstaje.

Następna, jesienna edycja „Do przerwy 0:1” w październiku 2018.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz